Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow İskele'de Korkutan Yangın
Yazdır E-posta
Perşembe, 12 Mart 2009

   İskele'de Korkutan Yangın

tıkla resmi büyüt
Trafo Kulübesi Alev Aldı.
(tıkla resmi büyüt)
Bu sabah saat 07.45 civarında Uluslararası Güvenlik Sertifikalı Tahmil Tahliye İskelesinde aydınlatma direğinin altında bulunan trafo'da elektrik kontağından dolayı yangın çıktı. Trafo kulübesinin ve iskeleye enerji taşıyan kabloların yanmasıyla sonuçlanan yangında can kaybı yaşanmadı. Yükselen siyah dumanlarla farkedilen yangına, alevlerin çıkmasıyla birlikte müdahale için gelen itfaiye ekibi çaresizce enerjinin kesilmesini bekledi. Enerji'nin geç kesilmesi nedeniyle itfaiye'nin olay yerine gelmesine rağmen erken müdahale edemediği yangında trafo merkezinde bulunan jenaratörde tamamen yandı.

Elektrik kontağından çıkan yangına müdahale eden itfaiye herhangi bir patlamaya karşı temkinli davrandı. İtfaiye'nin enerji kesilmeden kısa sürede olay yerine gelmesi dikkat çekti.

Trafo kulübesinde elektirik kontağının neden meydana geldiği yönünde herhangi bir açıklama yapmayan yetkililer, oluşan maddi hasarın bugün akşam saatlerine kadar giderilerek iskelenin aydınlatma ve diğer enerji ihtiyaçlarının aksamayacağını söyledi.

 

  


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >