Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Emir Ali Usta ve Ekibi MGD'yi Ziyaret Etti.
Yazdır E-posta
Çarşamba, 04 Mart 2009

   Emir Ali Usta ve Ekibi MGD'yi Ziyaret Etti.

tıkla resmi büyüt
CHP MGD'yi ziyaret etti.
(tıkla resmi büyüt)

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya belediye başkan adayı Emir Ali Usta ve ekibi Mudanya Gazeteciler Derneği'ni (MGD) seçim çalışmaları dolayısıyla ziyaret etti. Daha önceden planlanmış programı nedeniyle MGD Başkanı Yavuz Gerçekçi ziyarette bulunamazken Emir Ali Usta ve Ekibini MGD Başkan Yardımcısı Öner Kıran, Sayman İsmail Öztürk ve Çetin Gerçekçi ağırladı.

Emir Ali Usta CHP Mudanya Belediye Başkan adayı olarak Mudanya ve rakipleri hakkındaki görüşlerini anlatarak Ali Narin Demirtaş'tan sonra CHP'nin 20 yıllık hasrete son vererek Mudanya Belediye Başkanlığını alacağını söyledi. Mudanya'nın tek çıkış yolunun turizm sektörünün canlanması ve insan sirkülasyonunun artması olduğunu savunan Emir Ali Usta rakiplerine yüklenerek seçim sloganlarını eleştirdi.

 

"Mudanya 20 yılını kaybetmiştir" diyen Emir Ali Usta seçim çalışmalarında kullanılan "Huzur ve Güven İçin" sloganına değinen Usta "Huzuru güveni emniyet müdürü sağlar. Biz burada belediye başkanı seçeceğiz en nihayetinde. Bir arkadaşımız "BÜYÜK DÜŞÜNÜN" diyor.E 10 senedir Özal'ın Özal olduğu dönemde belediye başkanıydınız sevgili başkan. 10 yıldır niye büyük düşünmediniz de şimdi büyük düşün diyorsunuz ki ? Yani iktidarın imkanlarından o dönem siz faydalanmadınız mı? iktidar size destek olmadı mı? Aynı şey Erol Demirhisar içinde geçerli. Siz bir dönem Mesut Yılmaz'ın başbakanlığında belediye başkanı değilmiydiniz? 10 yıldır yapılanlar neler?" diye sordu.

Mal varlığını açıkladığını hatırlatan Usta diğer adaylarında mal varlıklarını açıklamalarını istedi. Rakiplerine hodri meydan diyen Usta diğer rakipleriyle televizyonda açık oturum yapmak istediğini söyledi. Belediye'nin ağırlama bütçesini ve günlük mazot tüketimini eleştiren Usta savurganlık yapıldığını iddia etti. Rakip adayların ve mevcut yönetimin kapasitesizlik ve statikocu belediyecilik yaptığını iddia eden Emir Ali Usta temel belediyecilik hizmetlerinin dışında hiç bir şey anlatamayacaklarını söyledi. Adayların kişilikleri hakkında bir şey söylemediğini vurgulayan Usta "hepsi kişilik olarak pırıl pırıl insanlardır.Ama 65 yaşın üzerinde ve heyecanlarını yitirmişlerdir.Artık bu işe genç dinamik belediyeciliği bilen iyi kadrolara ihtiyaç vardır"dedi.

MGD'ye söz veren USTA yapacakları cazibe merkezinde MGD'ye çok daha geniş ve modern bir yer vereceğinin sözünü verdi. MGD başkan yardımcısı Öner Kıran yerel seçimlerde Usta ve ekibine başarılar dileyerek Türkiye genelinde ve Mudanya için seçimin hayırlı olmasını diledi.

Çetin Gerçekçi ise Emir Ali Usta'ya belediye meclis üyeliği yaptığı geçmiş dönemde yapımı yarım bırakılan Emniyet Müdürlüğü karşısındaki katlı otoparkın niçin yarım bırakıldığını sordu. Usta ise Çetin Gerçekçiye o dönemdeki belgeleri belediyede incelemesini tavsiye ederek meclis üyeliği sırasında katlı otoparkın neden yarım bırakıldığına ilişkin somut bir açıklama yapmadı. İktidara geldiğinde bu otoparkı bitireceği sözünü veren Emir Ali Usta katlı otopark'ın yanına "Çetin Gerçekçi'nin girişimi ile yapılan Ali Narin Demirtaş Otopark'ı" tabelasının asılacağını söyledi.


Yazdır | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumları
1. 04-03-2009 17:53
 
PALAVRA, HEPSİ PALAVRA
Sayın Usta siz belediye meclis üyeliği yaparken belediyede çok etkin olduğunuz dönemde sırf Ali Narin Demirtaş yaptı diye katlı otoparkı yapmayan siz değilmiydiniz? 
 
Giritli bir ailenin çocuğuyum diye etnik kökeninizi ön plana çıkararak oy toplamak isteyen siz değil misiniz ? 
 
Sizin anlayamadığınız nokta huzur ve güven diyen Demirhisar ben giritliyim, o şu bu farklı demiyor. Bakınız bazı doğu vilayetlerindeki belediye başkanlarına huzur ve güven ortamında ne kadar etkinler. 
 
Yine esnaf kredi ve kefalet kooperatifinden ağırlama masrafları sigara, çukulata paralarının aşırı harcanması dolayısıyla devrilerek uzaklaştırılan siz değil misiniz ? 
 
El-İnsaf sütten çıkmış ak kaşık gibi şimdi OY istiyorsunuz. 
 
Babadan CHP liyiz. Fakat CHP ye değil SİZE oy vermeyeceğiz. 
 
Gönlün selamet yolun açık olsun
Misafir
 
Karaoglan

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >