Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Tüketiciler Derneği BURSAGAZ'dan Açıklama Bekliyor
Yazdır E-posta
Salı, 03 Mart 2009

   Tüketiciler Derneği BURSAGAZ'dan Açıklama Bekliyor

tıkla resmi büyüt
H.Emin Cengiz
(tıkla resmi büyüt)

Bursa Tüketiciler Derneği Mudanya Şube Başkanı Hacı Emin Cengiz basın açıklaması yaparak dikkatleri BURSAGAZ'ın uygulamalarına çekti.

Cengiz basın açıklamasında "Tüketicilerden gelen birden çok şikayettende anlaşılacağı gibi, abonman parası, sayaç bedeli, güvence bedeli adı altında vatandaşdan para alındığı özellikle BURSAGAZ faturasında yazan GÜVENCE BEDELİ 55,50 TL. olarak gözüken bedelin tahsilat dekontunda GAZ BEDELİ olarak belirtilmesinin vatandaşları son derece rahatsız ettiği bir gerçektir. Yine bazı faturalara 13 metreküp fazla gaz bedeli yansımıştır.

 

Bursagaz'ın en kısa zamanda kamuoyunu inandırıcı bir şekilde bilgilendirmesini ve tüm bu noktalara açıklık getirmesini bekliyoruz. Özellikle güvence bedeli olarak faturada belirtilen miktar neden tahsilat makbuzunda GAZ BEDELİ olarak gözükmektedir. Tüketici borcu olmadığı halde doğalgaz aboneliğini sonlandırırsa GÜVENCE BEDELİ olarak 4 ay boyunca yatırılacağı söylenen 55,50 x 4 ay toplam 222 TL'yi geri alabilecek mi?

Bursagaz'ın faturalarını tüketiciye hazırlarken daha dikkatli olmasını ve kısa zamanda kamuoyu zihnini meşgul eden endişeleri giderici bir açıklama yapmasını istiyoruz." dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >