Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow 309 Öğrenci Sertifikalarını Demirhisar'ın Elinden Aldı.
Yazdır E-posta
Salı, 03 Mart 2009

   309 Öğrenci Sertifikalarını Demirhisar'ın Elinden Aldı.

Mudanya Belediyesi Etüd Eğitim Merkezi 412 öğrenciye  ücretsiz verdiği Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen ve Teknoloji, Sosyal bilgiler derslerinde birinci dönem başarı belgelerini Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde verdi. Sertifika töreninde Uğur Mumcu kültür merkezinde verilen bale, salsa, drama, gitar ve tiyatro kurslarına katılan 309 öğrenci Demirhisar'dan katılım başarı belgelerini aldı.Sertifika töreninde salonu dolduran 600 öğrenci velisi,  Demirhisar’a teşekkürlerini alkışlar ve tezahuratlarla ifade etti.

Mudanya Belediye Başkanı Demirhisar  konuşması sırasında, Uğur Mumcu Kültür  Merkezi'nde Bulunan Mustafa Kemal Atatürk'ün posterinde yazan vecizesini göstererek,” Vatanını en çok seven Görevini en iyi yapandır.” Sözünü hatırlatarak “Bu çocuk ! Bu çocuklar, sizin olduğu kadar benim de onların üzerinde sorumluluğum var. Ben bu etüt merkezini faaliyete geçirirken, bu Uğur Mumcu Kültür Merkezi'ni sanat yuvasına çevirirken, dün gibi hatırlıyorum. Kordondan yürüyerek Belediyeye gidiyorum bir sabah. Kız oturmuş taşlara ağlıyor annesi 20 metre ileride. Annesi gel kızım diyor, babanın durumu malum seni özel dershaneye yazdırmam imkansız. Kız ısrarla anne okumak istiyorum, anne diye ağlıyordu. İkisini aldım Belediyeye götürdüm dinledim. Kısa zamanda gönüllülerle yola çıktık. Emekli öğretmenlerle birlikte özel dershanelerin açılmasında  bir buçuk ay sonra Etüt Eğitim Merkezi'ni Açmış olduk “ dedi.

  

Erol Demirhisar, ”Sosyal Belediyecilik kapsamında eksik yanımız vardı onu da kültür, sanat etkinliklerinin yanı sıra 309 kursiyerimiz ile doruğa taşıdık. 5 yaşından 55 yaşına katılımcılar bu kurslardan yararlandı.
Hem etüt merkezi hem de sosyal kurslar 2. yılını tamamladı. Bu iki yılı içinde gülen çocukları, mutlu yüzleri
görmek işte benim tek ödülüm gurum. Sosyal Belediyeciliği biz başardık. Buna inanıyorum.
İnsanımızı tek yürek tek beden yaptık.” diye konuştu.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >