Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow MHP Seçim Bürosu Açtı.Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı.
Yazdır E-posta
Pazartesi, 23 Şubat 2009

   MHP Seçim Bürosu Açtı. Belediye Başkan Adaylarını Tanıttı.

tıkla resmi büyüt
MHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Rafet Şengül Konuşmasını Yaparken
(tıkla resmi büyüt)

Rafet Şengül'ün konuşması tıkla dinle
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Rafet Şengül 22 Şubat Pazar günü Güzelyalı'da seçim bürosu açtı, Demirhane dolgu alanı mevkii Park Düğün Salonu'nda tanıtım toplantısı düzenledi. Rafet Şengül Güzelyalı'da seçim bürosu açılışında mal varlığını açıkladı. Kendisinin, eşinin ve çocuklarının mal varlığını yazılı olarak basın mensuplarına sunan Şengül'ün bu davranışı takdirle karşılandı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Park Düğün Salonu'nda ki tanıtım toplantısına MHP Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman,

MHP Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Fevzi Zırhlıoğlu, MHP Bursa İl Başkanı Arif Demirören, MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Sayın Mehmet Gazioğlu, Marmarabirlik Mudanya Temsilcisi Kamuran Yılanlı, Mudanya Minibüscüler Odası Başkanı Mehmet Açıkgöz, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hikmet İlhan, Mudanya Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nurettin Özgür ve çok sayıda dernek, kooperatif, oda başkanı katıldı.


Rafet Şengül Yapılanları Değerlendirdi. Yapacaklarını Anlattı.

Rafet Şengül aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmasında rahatsızlığından dolayı geciken çalışmalarından ötürü üzgün olduğunu, fakat MHP Mudanya İlçe Başkanı Fatih Köse'nin adaylık teklifinin nezaketin üzerinde çok ince olduğu bir davranış olduğunu vurgulayarak MHP İl ve Mudanya İlçe başkanına teşekkür etti.

Pazaryerleri Eski Yerlerine Taşınacak  

MHP Mudanya Belediye Başkan adayı olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Rafet Şengül işe doğruları yaparak yanlışları düzeltmekle başlayacağını, öncelikle pazaryerini değiştirerek eski yerine taşıyacağını, yaşlı vatandaşların pazara gelmek için eziyet çektiğini söyledi.

Belediye'nin yapabileceği bir işi niçin ihale ettiğini soran Şengül, "kooperatifin aldığı bedeller belediye tarafından toplanamazmıydı" diyerek, Cuma ve Pazartesi pazarlarının aynı yerlerine kapalı ve modern olarak yeniden yapılacağını, ayrıca köylü pazarı kurulacağını söyledi.

Katlı Otopark'ın Yeri Hazır 

Projelerini anlatmaya devam eden Şengül katlı otopark yerinin hazır olduğunu, bu alanı kimsenin alıcı gözü ile bakmadığı için görülmediğini belirtti. Mudanya'ya  katlı otopark yapacağını vurgulayan Şengül "Bunu yapma şerefi MHP'ye nasip olacaktır. Çözüm bizim işimiz." dedi.

 

Hal Bölgesi Yeniden Düzenlenecektir.

Hal binası'nın hiç bir istimlak ve yıkım yapılmadan, çok basit inşaatla üzerine bir kat ilavesi ile yeniden düzenleneceğini söyleyen Rafet Şengül yağmur giderleri konusuna da değinerek kanalizasyon inşaatı sırasında sadece boş boru kullanarak çözülebilecek bir konunun çözüme kavuşturulmadığını kendi iktidarı sırasında yağmursuyuna maruz kalan yerlere yağmursuyu giderleri yapılarak hizmete alınacağını söyleyen Şengül belediye yönetimine yüklenerek beceriksiz olduğunu söyledi.

 

Öğrencilere İndirimli Seyahat Sağlanacak

Öğrenciler için, raylı sisteme kadar olan seyahat için Minibüscüler Kooperatifi ile görüşülerek çok büyük indirimler sağlanacağını belirten Rafet Şengül kültür, sanat ve eğitim yuvaları açılacağını söyledi.

Mudanya Spora Tam Destek Verilecek

Mudanyaspor ile ilgili güncel koşullara göre düzenlemeler yapılarak Mudanyaspor'un 1.Süper Lig'de oynamasına imkan tanınacağını açıklayan Şengül'ün konuşması zaman zaman heyecanlı topluluk tarafından "Rafet Başkan"
sloganlarıyla kesildi.

İnşaatlar Sorgulanacak 

Son dönemlerde yapılan inşaat ve planlar ile ilgili inceleme yapılacağını bu inceleme sonunda gereğinin yapılacağını vurgulayan Şengül yardımlar konusuna da değinerek ihtiyaç sahiplerine yapılacak yardımların sadece belediye eli ile yapılacağını araya üçüncü şahısların sokulmayacağını söyledi.

Burs Verilecek 

Fakir öğrencilere verilen bursların Danıştay kararı ile yasaklanmasına rağmen, yeniden burs verilmesi için bir çözüm yolu bulunacağını ifade eden Şengül Mudanya Belediye sınırları içinde bir sanayi alanı yaratılacağını söyledi.

Mudanya'ya Sanayi Tesisi Kurulacak 

Şengül belediye başkanı seçilmesi halinde konut dışı kentsel çalışma alanı adı altında bir alan oluşturarak, kokusuz, atıksız, çevreyi kirletmeyen tesisler yapılmasına izin vereceğini ve oluşturulacak alana sanayi tesisleri açacaklarını ve bu tesislere ruhsat aşamasında %25 işçinin Mudanyalı olması konusunda sözleşme yapacaklarını söyledi.

 

Mehmet Gazioğlu Seçimi Değerlendirdi Projelerini Anlattı. 

tıkla resmi büyüt
MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Gazioğlu Konuşmasını Yaparken
(tıkla resmi büyüt)
MHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Gazioğlu'da Bursa'ya gerçek hizmetin Milliyetçi Hareket tarafından getirileceğini belirterek, Mudanya'nın da Rafet Şengül ile hak ettiği gerçek hizmete kavuşacağını söyledi.

Gazioğu yapılacak yerel seçimlerin mana ve ehemmiyet olarak, referandum niteliği taşıdığını mevcut durumdan memnun olanlarla olmayanları 29 Mart Yerel seçimlerinin belirleyeceğini söyleyen Gazioğlu mevcut durumdan memnun olmayanların MHP'yi tercih edeceğini vurgulayarak "Çünkü MHP görüşlerini geniş ve en iyi kadrolarla halka anlatmış yerel seçimlere bu kadrolarla üç yıl öncesinden hazırlanmıştır" dedi. Bursa'yı en iyi temsil edecek adayların MHP'de olduğunu söyleyen Gazioğlu halkın mukaddes oyları ile MHP adaylarının belediye başkanı olacağını vurguladı.

Gazioğlu trafik sorununun çözümü için projeler geliştirdiğini ve raylı sistemi iktidara gelir gelmez Geçit'e kadar getireceğini belirterek "Gönül isterki ta Mudanya'ya kadar gelsin ama meyil itibarı ile fizibilite çalışmalarını gerçekleştirmeden sizlere hemen Mudanya'ya kadar getireceğim diye bir vaatte bulunmayı uygun bulmuyorum. Ama ilk etapta Geçit'e kadar getirerek büyük bir istasyon, otopark yerleri yapacağım" dedi.

 
tıkla resmi büyüt
Soldan- Kamuran Yılanlı, Hikmet İlhan, Mehmet Gazioğlu
(tıkla resmi büyüt)
 
tıkla resmi büyüt
Soldan-Fevzi Zırhlıoğu, İsmet Büyükataman, Arif Demirören, Rafet Şengül, Mehemet Gazioğlu, Fatih Köse
(tıkla resmi büyüt)
 
tıkla resmi büyüt
Rafet Şengül Eşi Ayla Şengül ile Birlikte
(tıkla resmi büyüt)
 
tıkla resmi büyüt
Tanıtım Toplantısına ilgi büyüktü
(tıkla resmi büyüt)
  


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >