Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Osman Pamukoğlu HEPAR Mudanya İlçe Örgütünü Açtı.
Yazdır E-posta
Pazar, 22 Şubat 2009

   Osman Pamukoğlu HEPAR Mudanya İlçe Örgütünü Açtı.

tıkla resmi büyüt
Osman Pamukoğlu Açılış Kurdelasını Keserken
(tıkla resmi büyüt)

Osman Pamukoğlu'nun açıklaması tıkla dinle
Hak ve Eşitlik Partisi(HEPAR) Mudanya İlçe Teşkilatı'nın açılış töreni HEPAR Lideri Osman Pamukoğlu'nun katılımı ile gerçekleştirildi. Saat 11.00 da yapılacağı duyurulan açılış Osman Pamukoğlu'nun Mudanya'ya gelişindeki gecikme dolayısıyla saat 12.40'da başladı.

Partililer ve Mudanyalıların yoğun ilgi gösterdiği HEPAR Lideri Osman Pamukoğlu açılış kurdelasını HEPAR  İl Başkanı Şerif Süeltürk ve Mudanya İlçe Başkanı Ümit Atilla ile birlikte kesti. Açılıştan sonra kısa bir konuşma yapan Osman Pamukoğlu 5 aylık bir siyasi parti olduklarını 24 Ocak'ta kurultay yaptıklarını kısa sürede 50 kadar il 200 kadar ilçe'de örgütlenmelerinin tamamlandığını AÇIKLADI.

 

Osman Pamukoğlu Marmara gezisindeki amacının bölgede örgütlenen Hak ve Eşitlik Partisi yetkilileri ile görüşerek parti görüşlerini halka tanıtımı için konferanslar vermek olduğunu söyledi. Mudanya'da da ilçe örgütünün açılışını yapmak için bulunduğunu belirten Osman Pamukoğlu basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Osman Pamukoğlu bir soru üzerine HEPAR'ın niçin yerel seçimlere katılamadığını açıkladı. Osman Pamukoğlu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin siyasi partiler yasası'nın HEPAR'ın seçimlere katılmasını engellediğini ilgili yasanın bir parti  büyük kurultayını yaptıktan sonra yerel ve ya genel seçim için 6 ay geçmesi gerktiğinin yazdığını 24 Ocakta büyük kurultayını yapmış olan HEPAR'ın bu nedenle yerel seçimlere katılamadığını söyledi.

tıkla resmi büyüt
Soldan- İlçe Başkanı Ümit Atilla, Genel Başkan Osman Pamukoğlu, İl Başkanı Şerif Süeltürk
(tıkla resmi büyüt)
tıkla resmi büyüt
Osman Pamukoğlu Partililere Rozet Taktı.
(tıkla resmi büyüt)

Osman Pamukoğlu yerel seçimlerin önemli olduğunu fakat ülkenin iç ve dış sorunları için çözüm yerinin Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) olduğunu ve öncelikli olarak hedeflerinin TBMM'de halkı temsil etmek olduğunu vurguladı.

Osman Pamukoğlu gittiği çoğu yerde yerel seçimlere girecek parti adaylarının HEPAR İl, ilçe ve belde örgütlerinden kendilerini desteklemelerinin istendiğini fakat böyle bir kararın İl ve İlçe başkanlarınca verilemeyeceğini bu nedenle HEPAR Genel Merkezi'n de yapılacak toplantılar sonunda 1 Mart 2009 günü yerel seçimlerde sergileyecekleri tutum ve tavrı bir basın toplantısı ile açıklayacaklarını söyledi.

tıkla resmi büyüt
Ümit Atilla, Osman Pamukoğlu ve Ümit Atilla'nın Eşi Hasibe Atilla
(tıkla resmi büyüt)

Osman Pamukoğlu Mudanya İlçe Örgütü'nün açılışını gerçekleştirdikten sonra Bursa konferansını gerçekleştirmek üzere BUTTİM Kültür Merkezine hareket etti.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >