Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Ömür Tantekin'den Sindirilmesi Zor Açıklama
Yazdır E-posta
Perşembe, 19 Şubat 2009

   Ömür Tantekin'den Sindirilmesi Zor Açıklama.

tıkla resmi büyüt
HYP İlçe Başkanı Ömür TANTEKİN
(tıkla resmi büyüt)
Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin yaptığı yazılı basın açıklaması ile kendisine "Niçin Aday Çıkartmıyorsun ?" diye soranlara yanıt verdi.

Açıklamasında "Yerel seçimlerde tek yol paradır" başlığına yer veren TANTEKİN katılıma dayalı siyasetten paraya dayalı siyasete geçiş olduğunu Türkiye'de artık ne kadar proje üretilirse üretilsin, boş olduğunu bu projelerin ülke yararına halka sabahlara kadar anlatılsa bile bu uğurda çalışmanın bir hükmünün olmadığını savundu.

 

Seçimlerde tek gerçeğin para olduğunu vurgulayan Ömür Tantekin para ile seçmenin rüşvete alıştırıldığını iddia etti. Adalet ve Kalkınma Partisi'nin  (AKP) 2005 yılında çıkardığı kanunla belediye bütçelerinin %5'ine örtülü ödenek hükmü getirdiğine dikkati çeken Tantekin "Hükümetin çıkardığı kanunlarla rüşvet yasal hale geldi. Belediyelere tanınan haklarla seçimler öncesinde belediyeler güçlendirildi. " satırlarına yer verdi.

Mudanya'ya da değinen Tantekin Mudanya'da bir adayın iktidar nimetlerinden faydalanarak sırtını iktidara dayadığını, diğer bir adayın ise belediye imkanlarını kullanarak arkasını sağlama aldığını, başka bir adayın da Esnaf Odası'nın nimet ve imkanları ile ortaya çıktığını savundu.

"Zaten gerisinin şansı yok" diyen HYP Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin tüm yaşananların temelinde samimiyetsizlik yattığını.Bu şartlanmalar altında söylenen yalanlara söyleyen ağızlardan daha çok bu yalanları duyan kulakların sorumlu olduğunu belirterek "Bize niye aday çıkarmıyorsunuz diyenlere duyurulur" dedi.

Basın açıklamasına kısa bir not'da düşen Tantekin, Mudanya'da her yağmur yağdığında aynı sıkıntının yaşandığını. Yağmurlu havalarda ana caddelerden uzakta yürümenin gerektiğini, çünkü caddelerden geçen araçların su birikintileriyle yayalara soğuk duş yaptırdığını hatırlattı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >