Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow CHP'de Emir Ali Usta Listeyi Belirledi.Montania'da Stres Attı.
Yazdır E-posta
Perşembe, 19 Şubat 2009

   CHP'de Emir Ali Usta Listeyi Belirledi.Montania'da Stres Attı.

tıkla resmi büyüt
CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Emir Ali Usta
(tıkla resmi büyüt)

Emir Ali Usta'nın Konuşması Tıkla Dinle
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya İlçe Teşkilatı Hotel Montania'da belediye meclis ve il genel meclis üyesi adaylarına akşam yemeği verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Mustafa Ergünün ve Belediye Başkan Adayı Emir Ali Usta yemekte birer konuşma yaptılar. İlçe Başkanı Mustafa Ergünün Güzelyalı Eski Belediye Başkanı ve CHP Belediye Meclis Üye Adayı Ali Kaya'ya CHP rozeti taktı. Neşeli bir havada geçen yemekte konuklara hitap eden CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Emir Ali Usta zorlu bir maraton süreci yaşandığını ve bu süreçte belediye meclisi ve il genel meclis üyeliği için adaylık sıralaması yaşandığını, bu nedenle azda olsa burkulan ve kırılan partililer olduğunu belirterek "Ama onların hepsi bizim dostumuzdur. Onların hepsini kazanacağız." dedi.

 

Emir Ali Usta Mal Varlığını Açıkladı. 

Emir Ali Usta konuşmasında kendisinin ve ailesinin mal varlığını açıklayarak diğer adaylardan ve seçilecek Mudanya Belediye Başkanındanda her yıl mal varlığını kamuoyuna açıklamasını istedi. Emir Ali Usta babadan kalma müstakil bir evi olduğunu, Mustafa Kemalpaşa Caddesinde bir adet dükkanı olduğunu ve toplam olarak ziynet eşyaları dahil olmak üzere 165.000 Türk Liralık varlığı olduğunu açıkladı.

 

Söz Veriyorum Listedeki Herkes Mal Varlığını Açıklayacak 

Emir Ali Usta kendisinin ve belediye meclis üyelerinin tamamının her yıl mal varlıklarını her yıl aynı şekilde açıklamak zorunda olduklarını vurgulayarak bu konuda söz verdi. 1978 yılında sade bir vatandaş olarak şu an sahip olduğundan çok daha fazla mal varlığına sahip olduğunu belirten Emir Ali Usta böylelikle mal varlığı konusunda ayrıntılı açıklama yapmış oldu.

 

Rakiplerim Heyecanlarını Yitirmiş İnsanlar 

tıkla resmi büyüt
CHP Yemeğinden Bir Görünüm
(tıkla resmi büyüt)
Emir Ali Usta Belediye Başkanlığı yarışında kendisine rakip olarak gördüğü iki adayın pırıl pırıl insanlar olduğunu, ancak bu adayların 65 yaşını bitirmiş, 10'ar yıl belediye başkanlığı yapmış ve heyecanlarını yitirmiş insanlar olduklarını savunarak "Evet her dönem kendi içinde değerlendirilir. Doğrudur. İllaki bir şeyler yapmışlardır.Allah bu memlekete bir çivi çakandan razı olsun.Ama şunu belirteyim. Mudanya son 20 yıldır çıkışını kalkınma şeklini belirleyemedi. 20 yıllı yöneticiler bu işe çare bulamadılar arkadaşlar. Mudanya'da tarım bitti biliyorsunuz zeytinin durumunu içler acısı, Mudanya'da sanayici, sanayi yatırımı yapamaz. Neden? Arsa çok pahalı. Mudanya'nın tek çıkışı turizm sektörüdür arkadaşlar. Hizmet sektörüne ağırlık vermemiz lazım." dedi.

 

Turizm Projeleri Serdar Çakmak Ve Ali Kaya'ya Emanet 

Emir Ali Usta yaptıkları program gereği önümüzdeki günlerde Serdar Çakmak ve Ali Kaya'nın bu konuda ki çalışmalarını kamuoyuna açıklayacaklarını belirten Usta Mudanya'nın cazibe merkezi haline getirilmesi gerektiğini vurguladı. CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Emir Ali Usta Mudanya'da ki işsizlere istihdam yaratılmasının şart olduğunu vurgulayarak bunun Mudanya'da yaşayanların Mudanya'ya bir borcu olduğunu söyledi.

Cazibe Merkezleri Yapacağım 

Projelerini anlatan Emir Ali Usta Petrol Ofisi eski dolum tesisi yanında bulunan 50 dönüme yakın arazinin ilk etapta cazibe merkezi haline getirmek istediklerini belirtti. Usta bu alanan aqua park, 5 bin kişilik amfi tiyatro, diskotek, bar, çay bahçesi, yürüyüş parkuru, kapalı ve açık jimlastik alanları, yapmak istediğini aynı konumda bulunan Yıldız Tepe'de de bir cazibe merkezi projelerinin olduğunu belirten Emir Ali Usta, bu projenin detaylarının daha sonra dağıtacakları kitapçıkta bulunacağını söyledi.


Her Şey İnsan Sirkülasyonu İçin

tıkla resmi büyüt
Yemekten Bir Görünüm
(tıkla resmi büyüt)
Emir Ali Usta bu projelerinde ki amacın Mudanya'da ki insan sirkülasyonunu çoğaltmaya dönük olduğunu vurgulayarak "Mudanya kabuğunu kırmak zorunda, düşünün şu anda kordon boyu olmaz ise Mudanya şu anda bir köy, kimsenin bir yere gidecek hali yok. Gezecek hiç bir yer yok Mudanya'da" dedi.

 

Hal Projesini Hal Esnafı İle Hazırlaycağız 

Emir Ali Usta Hal projesinden bahsederek bu projeyi hazırlamak üzere olduklarını fakat son anda karar değiştirerek bu projeyi yerel seçimlerden sonra hal esnafı ile birlikte hazırlayacaklarını, belirterek "Hal esnafının istediği şekilde bir proje hazırlayalım. Çünkü nihayetinde orada küçük küçük dükkanlar var. Esnaf bu ülkenin sigortasıdır. Biliyorsunuz. Bunun için bu esnafa danışarak bir şeyler yapalım dedim." diye konuştu.

 

Alo Cenaze ve Alo Sağlık Hatları Kuracağız 

Emir Ali Usta Alo Cenaze hattı kuracaklarını belirterek zengin fakir demeden defin işlemine kadar tüm cenaze hizmetlerinin tamamının Belediye tarafından karşılanacağını söyledi.

Diğer bir projelerininde Alo Sağlık Hattı olduğunu belirten Emir Ali Usta Belediye'nin anlaşmalı olduğu doktor ve hemşirelerin ihtiyacı olan vatandaşlara evinde iğne enjeksiyonu, kan şeker tahlili, tansiyon ölçüm hizmeti vereceğini hizmet bedellerininse yapılacak protokolle sosyal güvencesi olanların sağlık karnelerince olmayanların ise belediye tarafından karşılanacağını söyledi.

 

Seçim Süreci Başladı. Daha Çok Çalışacağız. 

Listenin belli olduğunu ve artık seçim çalışmalarının yoğunlaşacağını vurgulayan Emir Ali Usta listesinde bulunan tüm adayları her gün saat 13.00'da seçim bürosunda toplanmaya çağırdı.

En Çok Genç ve Bayan Aday CHP Mudanya Örgütü'nde 

Emir Ali Usta listelerde en genç adayların Cumhuriyet Halk Partisi Mudanya İlçe Teşkilatı'nda olduğunu, en çok seçilebilecek sırada bayan adayın yine CHP Mudanya İlçe Teşkilatında bulunduğunu söyledi.

 

CHP İlçe Başkanı Güzelyalı Belediye Eski Başkanı Ali Kaya'ya CHP Rozeti  Taktı .

tıkla resmi büyüt
CHP İlçe Bşk. Mustafa Ergünün Ali Kaya'ya CHP Rozeti Takarken
(tıkla resmi büyüt)
Mustafa Ergünün'ün Konuşması
CHP Mudanya İlçe Başkanı Mustafa Ergünün ise yaptığı kısa konuşmasında" Güzelyalı'yı Güzelyalı yapan aynı zamanda Güzelyalı'nın kurucu belediye Başkanı olan Sayın Ali Kaya partimize katılarak, oradaki gücünü bir kez daha CHP'ye katkılarıyla yapmak üzere aramıza katılmışlardır. Hoş geldiniz diyorum Ali Kaya'ya ve parti rozetini kendisine takıyorum"  dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >