Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Mudanya Belediyesi'nden Spora Çim Saha Desteği
Yazdır E-posta
Çarşamba, 11 Şubat 2009

   Mudanya Belediyesi'nden Spora Çim Saha Desteği

Halitpaşa Mahallesindeki Çakıl Saha ismiyle anılan ve yıllarca Mudanya'lı gençlerin top oynadıkları toprak saha Mudanya Belediyesi tarafından bakıma alınarak Suni Çim Sahahaline getirildi. Çocukların güvenliği için geçtiğimiz yıllarda etrafı ter örgülerle çevrilen saha, Mudanya Belediyesi'nce üstü ağ ile kapıtılarak tamamen yenilendi.

Halitpaşa mahallesindeki gençlerin top oynadıkları bu çakıl ve toprak arazide sakatlanmalar ve kaçan topların yarattığı sorunlarda ortadan kaldırılmış oldu. Yenilenerek  çocukların ve gençlerin hizmetine sunulan sahanın açılışında konuşan Mudanya Belediye Başkanı Erol Demirhisar, sahanın belediyeye 50 bin liraya mal olduğunu belirterek,

 “Halk arasında adı Çakıl Saha olan ve o bölgedeki gençlerin futbol oynadıkları sahayı, çocuklarımızın yaralanıp berelenmemeleri için suni çim haline getirip, yandaki evlerin camlarına zarar vermemesi için üstünü ve yanlarını ağla çevirip eskiyen elektrik sistemini de yeniledik, burada yaşayan gençlerimiz bu sahadan istifade ederken ilçe stadını halka her zaman açık tuttuğumuz için Mudanyaspor da idmanlarının birçoğunu ve kondisyon çalışmalarını bu sahada yaparak ilçe stadının çimlerini de dinlendirmiş olacağız. Suni Çim Sahamız yenilenen görünümü ve donanımı ile yaz aylarının en gözde mekanı olacağına inanıyorum ” dedi.
Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >