Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2007 arrow Marmarabirlik Üreticiye Bakiye Ödemesine Bugün Başlıyor.
Marmarabirlik Üreticiye Bakiye Ödemesine Bugün Başlıyor. Yazdır E-posta
Pazar, 08 Şubat 2009

   Marmarabirlik Üreticiye Bakiye Ödemesine Bugün Başlıyor.

tıkla resmi büyüt
Marmarabirlik'ten Üreticiye Ödeme Müjdesi
(tıkla resmi büyüt)
Kısa adı Marmarabirlik olan Marmara Zeytin Tarım Satış Kooperatifleri Birliği, 2008-2009 ürünü sofralık zeytin bedellerinden geriye kalan yüzde 40’lık bölümünün yarısını bugün'den itibaren (9 Şubat 2009 Pazartesi) ödeyecek. Daha önce ürün bedellerinin yüzde 60’ını peşin ödeyen Marmarabirlik, geriye kalan yüzde 40’ı ise ikiye bölerek nisan ve temmuz aylarında ödeyeceğini duyurmuştu.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Refi Taviloğlu, 2008-2009 alım kampanyası döneminde yaklaşık 29 bin ortaktan 97 milyon lira değerinde 37 bin ton zeytin alıp, bunun yüzde 60’ını karşılayan 50 milyon lirasını peşin olarak ödediklerini hatırlattı.

 

Taviloğlu, yönetim kurulu olarak üreticilerin yaşadığı ekonomik sıkıntıyı dikkatle takip ettiklerini, birlik kaynaklarını olanaklar ölçüsünde ortaklar lehine değerlendirerek erken ödeme kararı aldıklarını açıkladı.

Kampanya dönemindeki hesaplara göre, ürün bedellerinin geriye kalan yüzde 40’lık bölümünü nisan ve temmuz aylarında ödeme planı yaptıklarını ifade eden Refi Taviloğlu, Marmarabirlik’in ürün satışlarının iyi gitmesi ve mali durumun elverişli hale gelmesi nedeniyle nisan ayında ödemeyi planladıkları ikinci dilimi 9 Şubat’a çektiklerini bildirdi.

Taviloğlu, “Ürün bedeli alacağı bulunan ortaklarımızdan 500 liraya kadar olanlara tamamı, diğer ortaklara ise toplam alacaklarının yarısı ödenecek. Ürün bedelleri, bugünden (9 Şubat 2009 Pazartesi) itibaren ortaklarımızın banka hesaplarına yatırılmaya başlanacak” dedi.

Marmarabirlik bünyesindeki 8 kooperatifin ortaklarına ikinci dilimde yapılacak toplam ödeme yaklaşık 20 milyon lira olacak.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >