Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Minibüscü'nün Sessiz ve Derinden Sarı Otobüs İsyanı
Yazdır E-posta
Perşembe, 05 Şubat 2009

   Minibüscü'nün Sessiz ve Derinden Sarı Otobüs İsyanı

Minibüscüler Koop Başkanı Mehmet Açıkgöz'ü Dinlemek İçin Tıklayın
Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin BURULAŞ firmasından kiralayarak Mudanya'ya gönderdiği sarı otobüs Mudanya Minibüscüsü'nün tepkisine yol açtı. Mudanya Şöförler ve Otomobilciler Odası'nı ziyareti sırasında şikayetlerini Hikmet Şahin'e aktaran minibüscü esnafı Büyükşehir Belediye Başkanı ve Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan Aday'ı Hikmet Şahin'den "Yap otobüsünü öyle gel" cevabını aldı. Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Mudanya Şöforler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hikmet İlhan bunun bir seçim yatırımı düşüncesinde olduğunu yerel seçimler sonrasında her şey'in çok daha farklı olacağını bu nedenle geçici olduğunu sandığı bu durumun üzerinde çok fazla durulmaması gerektiğini belirtti.

 

23. No'lu Mudanya Minibüscüler Kooperatifi Başkanı Mehmet Açıkgöz ise minibüscü esnafın tek derdinin evine ekmek götürmek olduğunu, mevcut ekonomik durumda bunun gün geçtikçe zorlaştığını vurguladı. Mehmet Açıkgöz kargaşa yaşanmaması adına tepki vermediklerini fakat konuyu önemsediklerini ve takipcisi olacaklarını söyledi.Büyükşehir Belediyesi'nin sarı otobüsleri kılıfına uydurarak kiralama yolu ile Mudanya'ya getirdiğini belirten Açıkgöz taşımacılıkla uğraşan esnafın mağdur edildiğini beklentilerinin minibüscü esnafının korunması olduğunu söyledi.

Hikmet Şahin'e Minibüscü'den Oy Yok

Şu aşamada Mudanya Minibüscüsü ve ailelerinin Hikmet Şahin'e oy vermesinin mümkün olmadığını vurgulayan Minibüscüler Kooperatifi Başkanı Mehmet Açıkgöz seçim önü karşılaştıkları bu uygulamanın hiç hoş olmadığını söyleyerek zaten Hikmet Şahin'in parti değiştirdiğini ve artık Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında çokda şansı bulunmadığını dolayısıyla Hikmet Şahin'in adaylığının çok da önemi kalmadığını bu nedenle oy verip verilmeyeceği konusunda ellerini yanaklarına koyarak düşüneceklerini belirtti.


Mehmet Açıkgöz haklarını koruyacak bir başkan adayını tercih edeceklerini vurguladı. Açıkgöz J plakalı otobüsten gelme minibüs şöförlerinin sorun çıkartmaya başladığını buna bir formül bulunması gerektiğini böyle plakaya sahip araç sahiplerinin tekrara otobüse dönüşerek otobüs taşımacılığını bu araç sahiplerini yapmasının uygun olacağını bunun bir talep olarak yetkililere iletildiğini söyledi. M plakası olmayan ve minibüscülük yapan bu araç sahiplerinin birleşerek otobüs almalarını istediğini tekrar eden Açıkgöz bu yönde çalıştıklarını söyledi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >