Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow SHP İlçe Başkanı Mustafa Ay Sol'da Seçim Sürecini Değerlendirdi.
Yazdır E-posta
Çarşamba, 04 Şubat 2009

   SHP İlçe Başkanı Mustafa Ay Sol'da Seçim Sürecini Değerlendirdi.

tıkla resmi büyüt
SHP İlçe Başkanı Mustafa AY
(tıkla resmi büyüt)

Sosyal Demokrat Halk Partisi (SHP) Mudanya İlçe Başkanı Mustafa Ay yaptığı basın açıklamasında SHP Mudanya İlçe örgütü olarak yaklaşık 20 yıldır yerel yönetimde bulunanların sorunları çözmek yerine daha da ağırlaştırdığı düşüncesinde olduğunu söyledi. Belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği görevlerinde bulunanların çoğunluğunun başarısız ve beceriksiz sürecin figüranları olduğunu iddia eden Mustafa AY son dönemde sol adına hareket ettiğini savunan bazı kişilerin, SHP'nin Mudanya'nın geleceğini birlikte oluşturmaya yönelik katkı ve önerilerini benimsemediğini ve kabul etmediğini söyledi.

Mudanya SHP'nin en önemli önerisi'nin solda yer alan partilerin kayıtlı üyelerinin katılacağı toplantı ve seçim sonucunda belediye başkan ve meclis üyesi adayların sol taban tarafından belirlenerek solda güç birliği içinde seçime gidilmesi olduğunu vurgulayan SHP İlçe Başkanı Mustafa  AY "Ancak SHP'nin bu gerçekçi ve doğru talebi ne yazık ki tutarsız ve ilkesiz siyaset bezirganlarınca ciddiye alınmamış ve kabul görmemiştir" dedi.

Mustafa Ay bu süreç içinde sadece Demokratik Sol Parti (DSP) ile yapıcı görüşmeler yapılabildiğini belirterek 14 Ocak 2009 günü SHP İlçe örgütü olarak aldıkları kararları açıkladı.

Buna göre SHP İlçe Örgütü 29 Mart 2009 yerel seçimlerini girmeyecek.SHP Mudanya İlçe Örgütü'nün Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis ve İl Genel Meclis üyeliğine ilişkin herhangi bir talebi bulunmuyor.

SHP Mudanya İlçe Örgütü geniş tabanlı sol birlikteliği ve gerçekçi program ve projelerle ahlaklı, şaibesiz, sosyal belediyecilik anlayışı ile çağdaş belediyeciliği yaşama geçirecek soldaki bir adayı destekleyecek.

SHP İlçe Başkanı Mustafa Ay açıklamasında "Biz Mudanya'nın dürüst, ilkeli, halkın gözünde değeri olan sol kimlikli, şaibesiz kişilerce yönetilmesi gerektiğine inanıyoruz. 07 Şubat 2009'da Ankara'da yapılacak olan Parti Meclisi toplantısında alınacak kararların ışığında yerel seçime ilişkin duruşumuzu ve tavrımızı değerli Mudanya halkıyla paylaşmaya devam edeceğiz." dedi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >