Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow CHP Birlik Beraberlik Sağlandı
Yazdır E-posta
Pazar, 01 Şubat 2009

CHP Birlik Beraberlik Sağlandı 

tıkla resmi büyüt
Ahmet Atilla Çiftçi-Emir Ali Usta-Onur Öymen-Sena Kaleli- Metin Uyanık
(tıkla resmi büyüt)
29 Mart yerel seçimleri yaklaşırken CHP Mudanya İlçe Teşkilatı belediye başkan adayları için tanışma toplantısı düzenledi. Montania Hotel’de gerçekleşen toplantı parti yönetiminin ve vatandaşların oldukça yoğun katılımına sahne oldu.  Toplantıya, CHP genel başkan yardımcısı ve Bursa milletvekili Onur Öymen, CHP Bursa milletvekilleri, Kemal Demirel, Abdullah Özer, CHP Bursa il başkanı Gürhan Akdoğan, CHP eski milletvekili Yahya Şimşek CHP Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sena Kaleli, Mudanya Belediye Başkan adayı Emir Ali Usta, Osmangazi Belediye Başkan adayı Denizhan Sezgin,   Zeytinbağı Belediye Başkan adayı Mehmet Şamatacı ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Toplantıda kürsüye çıkarak projelerini anlatan CHP Mudanya belediye başkan adayı Emir Ali Usta başkan seçilirse Mudanya’yı bir turizm kenti haline getireceğini ve Mudanya’nın bir cazibe merkezi olacağını iddia etti. Rakiplerine de seslenmeyi ihmal etmeyen Usta, “Geçmiş dönemlerde ikişer kez belediye başkanlığı yapmadınız mı? Bu yirmi yılda ne yaptınız da yeniden göreve talip oluyorsunuz?” diye sordu.

 

Toplantıda “Bursa’nın kalesi Sena Kaleli” sloganlarıyla karşılanan CHP Bursa Büyükşehir belediye başkan adayı Sena Kaleli yaptığı konuşmada ulaşıma vurgu yaptı. Kaleli şunları söyledi:
 “Bugün Bursa’nın ilçeleriyle Bursa arasında ciddi ulaşım problemleri vardır. İstanbul’dan Güzelyalı’ya 75 dakikaya gelen vatandaşımız aynı süreyi Güzelyalı’dan Bursa’ya gelmek için harcamaktadır. Bursa’da ve ilçelerinde ciddi altyapı sorunları hala devam etmektedir. CHP belediyeciliğinde bütün sorunlar süratle çözülecektir. Biz Bursa’yız, biz kazanacağız”

 

Mudanya belediye başkanlığı aday adaylığı sürecinde Emir Ali Usta’yla yarışan ve adaylığın Usta’ya verilmesi üzerine parti yönetimiyle arası açılan Ahmet Çiftçi de  toplantıya gelerek Emir Ali Usta ile el kaldırdı. Süreç boyunca Çiftçi’ yi destekleyen ve partinin ilçedeki önde gelen isimlerinden  biri olan Metin Uyanık da  toplantıya katıldı ve parti yönetimiyle kola kola girip basın mensuplarına poz verdi. Daha sonra genel başkan yardımcısı Onur Öymen ve diğer partililer kordon boyunda bir yürüyüş yaparak CHP seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdiler.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >