Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Demokrat Parti Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı.
Yazdır E-posta
Cuma, 30 Ocak 2009

Demokrat Parti Belediye Başkan Adaylarını Açıkladı.

tıkla resmi büyüt
Meryem Bizimtuna DP Mudanya Belediye Başkan Adayı
(tıkla resmi büyüt)
Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Harun Akın , DP İl Başkanı Fusün Yaşar, Büyükşehir Belediye Başkanı ve DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hikmet Şahin'in Mudanya ve Zeytinbağı Belediye Başkan adaylarının kamuoyuna tanıtımı için Belediye Yeni İş Merkezi'nde bulunan DP İlçe merkezine geldiler. Partililer eşiliğinde Mudanya Belediye Başkan Adayı olarak Meryem Bizimtuna, Zeytinbağı Belediye Başkan Adayı olarak Hayri Oğuz'u DP Genel Başkan Yardımcısı Harun Akın açıkladı.

Mudanya'da belediye başkan adaylarının açıklanmasının yanında bazı ziyaretlerde bulunan DP heyeti Muhtarlar Derneği, Mudanya Meyve Üreticileri Birliği, Mudanya Şöförler ve Otomobilciler odası, Mudanya Ziraat Odası'nı ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.

 

 

tıkla resmi büyüt
Zeytinbağı DP Belediye Başkan Adayı Hayri Oğuz (ortada)
(tıkla resmi büyüt)
Aday açıklamasında kısa bir konuşma yapan DP Genel Başkan Yardımcısı Harun Akın hizmet için canı gönülden çalıştıklarını, ekonomideki bozulmanın Bursa Altıparmak caddesindeki dükkanların bile kapanmasına yol açtığını, Anadoluda durumun çok daha kötü olduğunu söyledi.

DP Mudanya Belediye Başkan adayı Meryem Bizimtuna kısa konuşmasında Demokrat Parti'de kendisini yuvasında hissettiğini belirterek partililere teşekkür etti. Sıra dağlar gibi birbirimizin arkasında olacağız diyen Meryem Bizimtuna alkışlar arasında konuşmasını bitirdi.

DP Zeytinbağı Beldiye Başkan Adayı Hayri Oğuz ise yaptığı konuşmada Zeytinbağı'nın bugününe ve geleceğine sahip çıkmak için aday olduğunu belirtti.

 

 

Hikmet Şahin Hizmet İçin Varım Dedi. 

tıkla resmi büyüt
Hikmet Şahin Konuşmasını Yaparken
(tıkla resmi büyüt)
Hikmet Şahin'in Konuşması Tıkla Dinle
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hikmet Şahin yaptığı konuşmada Mudanya'ya belediye başkan adaylarını açıklamaktan ziyade Mudanya'nın hizmetkarlarını açıklamak için geldiklerini belirterek belediye başkanlığı'nın halka hizmetkarlık demek olduğunu  söyledi. Mudanya ve Zeytinbağı DP belediye başkan adaylarını kutlayan Hikmet Şahin 29 Mart akşamı bu adayların Mudanyalı'nın hizmetkarı olmalarını temenni etti. Parti yetkilileri ile Bursa'yı karış karış dolaştıklarını halkın gözlerinde heyecan ve Adnan Menderes'in ruhunun canlandığını gördüğünü bu nedenle beyaz yürüyüşleri'nin Bursa'dan Anadoluya daha hızlı yayılacağını söyledi. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin tesadüfen değil takdir-i ilahi neticesinde Demokrat Parti'de olduğunu ifade eden Hikmet Şahin "Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler inşaallah güzel şeyler olacak.Zaman hizmet etme zamanıdır." dedi.

Beş yıldır Bursalılara hizmet ettiğini hatırlatan Hikmet Şahin Bursalıların vefasına güvendiğini vurgulayarak "Bursa halkının vefası diyecek ki Hikmet Şahin senin adın Hizmet Şahin'e çıktı. Belki haksızlığa uğradın ama Bursa vefalı çıkacak seni yine başkan yapacaktır diyorum. Hizmetin yeri ve yurdu yoktur." diye konuştu.
Zamanın neler getirip götüreceğinin belli olmadığına işaret eden Hikmet Şahin neden Demokrat Parti'de olduğuna değinerek DP'nin Anadolu'da köklü bir siyasi geçmişe sahip olduğunu Anadolu halkının demokrat olduğunu bu yüzden DP'ye geldiğini söyledi.

Demokrat Parti'nin baba ocağı olduğunu ve hizmet etmek istediğini ifade eden Hikmet Şahin'in konuşması zaman zaman alkışlarla kesildi. Geçmişlerinde farklı partilerde olupta şimdiki partilerinden aday olan isimleri tek tek sayan Hikmet Şahin "Bunlar diğer partilere yakışıyorda, bu çalışkan Hikmet Şahin Demokrat Parti'ye daha çok yakışıyor" dedi.

Hizmet süresince Mudanya'ya yaptığı hizmetleri hatırlatan Hikmet Şahin "Mudanya Belediye Başkanı ANAP'lı dır demedik.Hizmeti getirdik. Çünkü ben herkesin başkanıydım.Ayırım yapmadım yapmayacağım. İnanıyoruz, güveniyoruz kırat ile göreve geleceğiz inşaallah." dedi. Mudanya ve Zeytinbağı DP Belediye Başkan adaylarının da seçildiklerinde partizanlık yapmadan hizmet edeceğine inandığını vurgulayan Hikmet Şahin "Mudanya'ya da kadın eli değiyor hayırlı olsun" dedi.


Yazdır | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumları
1. 03-02-2009 01:48
 
DİK DURUŞ
ESKİ AKP LİLER ŞİMDİ DP Lİ OLMUŞLAR BAKALIM DAHA SONRA NECİ OLACAKLAR.O KİŞİLERİN SAVUNDUKLARI İLKELERİMİ YOKSA BAŞKA BİŞEYMİ BUNUN CEVABINI HALK ÇOK İYİ BİLİYO SANDIKTA SÖYLEYECEKTİR.
Giriş yapıldı
 
Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >