Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan'dan Önemli Açıklamalar
Yazdır E-posta
Cumartesi, 31 Ocak 2009

Meyve Üreticiler Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan'dan Önemli Açıklamalar.

tıkla resmi büyüt
Demokrat Parti'nin Meyve Üreticileri Birliği'ni Ziyareti
(tıkla resmi büyüt)
Radyo POYRAZ stüdyosuna konuk olan Mudanya Meyve Üreticileri Birliği (MMÜB) Fazlı Aydoğan, çalışmaları hakkında bilgiler verdi, mesajlar gönderdi, yeri geldi sitem etti. Aydoğan birliğin kurulmasında büyük emek ve katkıları olan Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Milletvekili Ali Koyuncu'ya önce teşekkür ardından da sistem ederek "Sayın Milletvekilimiz Mudanya'ya geldiği halde birliğimizi ziyaret etmedi. Bizim gücümüz onun gücüdür.Onun gücü bizim gücümüzdür. Başka bir tutar dalımız yok" dedi.

 

Aydoğan MMÜB olarak AKP Milletvekili Ali Koyuncuyu ziyaretlerinde çok güzel bilgiler aldıklarını geri dönüşlerinde üreticilere anlattıkları bu bilgilerle üreticinin çok mutlu olduğunu fakat 8 ay gibi bir süre geçmesine rağmen aldıkları bilgileri doğrulayacak herhangi bir çalışmanın gerçekleşmediğini bununda üretici'nin inancını törpülediğini, şevkini kırdığını söyledi.

MMÜB'nin imkanları sınırlı olduğundan dolayı üreticiye bu güne kadar büyük zorluklarla ulaştıklarını vurgulayan Fazlı Aydoğan mevcut sıkıntıların giderilmesi için gereken siyasi iradenin gösterilmesini istediğini belirtti.

Fazlı Aydoğan'ın açıklamalarını 3 bölüm halinde dinlemek için İnternet Explorer 7.0 ve üzeri gereklidir.

Siyasetten Ancak Üretici İçin Faydalanırız.

MMÜB'de siyasetin arka planda olduğunu vurgulayan Aydoğan, MMÜB yönetiminde farklı partilerden arkadaşları bulunduğunu belirtti. "Biz siyasetten Ancak Üretici İçin faydalanırız. Başka türlü siyasetin bize bulaşmasının mümkünatı yok. Ben Sayın Necati Özensoy, Ali Kul ve Kemal Demirel vekillerimize ben teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü her geldiklerinde bizi ziyaret ettiler bizim derdimizi sordular" diyen Fazlı Aydoğan Milletvekili Ali KUL'un kendilerini ziyaret ettiğinde mevcut sıkıntıları sorarak öğrendiğini ve yapılmakta olan yeni sebze meyve hal'in den MMÜB'e bir yer verilmesi için anında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin ile telefon ile iletişime geçerek yardımcı olduğunu Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'in ise taleplerini gayet olumlu karşıladığını ve gerekeni yapacağını belirttiğini söyledi.

 

Bize Faydalı Olacak En Önemli Kişi Sayın Ali Koyuncu'dur.

Milletvekili Ali Koyuncu'ya seslenen Fazlı Aydoğan "Sayın Milletvekilimize buradan sesleniyorum bizi bırakmasın. Mücadelemizi veriyoruz. Kendi bütçemizle, gayret ediyoruz. Fakat tıkanıyoruz yani, onun için hükümetin bize yetki vermesi lazım. Bakanlıktan yetki gelmesi lazım" dedi.

 

Belediye Başkanı Demirhisar Birliğimizi Önemsiyor.

Aydoğan Mudanya Belediye Başkanı Erol Demirhisar'ın  MMÜB'i birlik olduğundan dolayı önemsediğini belirterek, Erol Demirhisar ile üretici adına yaptığı görüşmede Demirhisar'ın hem dolgu alanı mevkiinde hemde yeni yapılan pazar yerinden Meyve Üreticileri Birliğine yer vereceğini söylediğini açıkladı. "Üretici adına sevinçten ayaklarım yerden kesildi" diyen Fazlı Aydoğan, Demirhisar'ın olumlu yaklaşımının kendisini çok duygulandırdığını vurguladı.

 

İbrahim Başaran'a Özel Teşekkür.

Açıklamasında Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi eski başkanı İbrahim Başaran'a özel olarak teşekkür eden Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan İbrahim Başaran'ın her konuda Ankara, Bursa ve köy ziyaretlerinde çok büyük destekler verdiğini vurgulayarak "üreticiler adına Sayın İbrahim Başaran'a çok çok teşekkür ediyorum. Bu üretici için çok büyük bir özveri çok büyük bir güzellik" dedi.

 

Demokrat Partililerin Sürpriz Ziyareti ve Çok Önemli Bir Hatırlatma

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı Harun Akın , DP İl Başkanı Fusün Yaşar, Büyükşehir Belediye Başkanı ve DP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hikmet Şahin'in Mudanya ve Zeytinbağı Belediye Başkan adaylarının kamuoyuna tanıtımı için geldikleri sırada Mudanya Meyve Üreticileri Birliğini'de ziyaret ettiklerini belirten Fazlı Aydoğan bu ziyaretten dolayı onur duyduğunu söyledi.

Bu ziyaret vesile ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin'e Yeni Sebze ve Meyve Hal'in de Mudanya Meyve Üreticileri Birliğine verileceği sözünü verdiği yerle ilgili hatırlatmada bulunma şansını yakaladığını vurgulayan Fazlı Aydoğan "Yeni haldeki bu dükkan meyve üreticilerinin geleceği için çok çok önemli, bizim imkanlarımız sınırlı olduğundan burada verilecek bir dükkanın meyve üreticisinin geleceğine yön vereceği açık. Sayın Hikmet Şahin hemen notunu alarak derhal burası ile ilgileneceğini ve gerekeni yapacağını tekrar etmiştir. Sayın Hikmet Şahin Başkanıma da teşekkür ediyorum. İşaallah bu konu kısa sürede neticelenecek ve önümüzdeki dönem meyve'de ve sebze'de de üreticimize faydalı olacağız. Hem halden hemde Mudanya'da ki pazar yerlerinden üreticiye verilecek yerlerle üreticimiz daha güzel günlere kavuşacak. En erken olan meyve şeftali, inşaallah şeftaliye yetiştireceğiz bunları" dedi.


Sorunlarımıza Çare Bulmak İçin Bir Ayağımız Ankara'da

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan mevcut sorunları ancak siyasi irade ile aşabileceklerine inandıklarını belirterek bu doğrultuda önümüzdeki günlerde tekrar Milletvekili Ali Koyuncu ile görüşmeye gideceklerini ve Sayın Ali Koyuncu'nun kendilerine yardımcı olacağını umut ettiklerini söyledi.


Meyve Üreticileri Yerel Seçimde Yelpaze'nin Neresinde ?

Fazlı Aydoğan yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte pek çok söylentinin oluştuğunu Meyve Üreticileri Birliği Başkanı olarak kendisinin çeşitli partilere geçeceği yolundaki bu dedikodulara fevkalade üzüldüğünü söyledi. Sivil bir kuruluş olduklarını önemle vurgulayan Fazlı Aydoğan üreticilerin şu anda önderi olduklarını fakat üyeleri arasında farklı siyasi partilere mensup arkadaşlarının bulunduğunu, bununda normal olduğunu belirtti.

Fazlı Aydoğan herhangi bir partiye geçmelerinin mümkün olmadığını, çeşitli partilerden kendisine teveccühler olduğunu, bunu memnunlukla karşıladığını ancak Mudanya'da sevgi ve saygı içinde tüm partiler, ilçe başkanları, belediye başkan adayları ile bir diyaloğunun bulunduğunu vurguladıktan sonra "Biz istiyoruz ki inşaallah Mudanya'da en güzeli olur, Mudanya'ya hizmet verebilecek kimse, o belediye başkanı olsun. O partiye bu partiye geçme gibi bir sıkıntımız yok. Herhangi bir partiye geçtiğimiz yok. Biz yerimizdeyiz. Ve Meyve Üreticiler Birliği Başkanıyız. Bizim gayemiz derdimiz üreticiye faydalı olabilmek. Bizim derdimiz Meyve Üreticiler Birliği'ni siyasetten nasıl faydalandırabiliriz? Bizim derdimiz o. Üreticiye nasıl fayda sağlarız? Derdimiz bu." dedi.

 

Siyaset Demişken İsrail'i Kınıyor Başbakanımızı Yürekten Tebrik Ediyorum.

Yerel siyasetten bahsederken konuyu Gazze'de yaşanan insanlık dramına getiren Fazlı Aydoğan İsrail'in Filistin halkına yaptığı insanlık dışı vahşeti kınayarak "Sayın Başbakanımızın Davos'ta dün akşam yapmış olduğu açıklama beni çok duygulandırmıştır. Başbakanımızdan Allah Razı Olsun. Çok fevkalade bir hareketti yaptığı. Bu hareket bütün dünyaya duyruldu. İslam alemi kendisine müteşekkirdir düşüncesindeyim. Allah yolunu açık etsin, uzun ömürler versin" dedi.


Fazlı Aydoğan'dan Üreticiye Net Mesajlar


Fazlı Aydoğan hiç bir zaman Mudanya Meyve Üreticileri Birliğini başka yerlere, koltuklara zıplama tahtası olarak görmediğini, bu yönde kulağına gelen bazı dedikoduları şiddetle yalanladığını, birliği bu yönde kullanmanın çok büyük bir vebal olduğunu belirtti. Pek çok yerden ve siyasi partiden çok çeşitli teklifler geldiğini fakat bu tekliflerin hiç birine olumlu yanıt vermediğini hatta mensubu olduğu siyasi parti (AKP)'de bile her hangi bir yer için aday olmadığını listelere girmediğini önemle vurgulayan Fazlı Aydoğan "Neden? Biz Meyve Üreticileri Birliği Başkanıyız. Bizim derdimiz üretici, biz Meyve Üreticileri Birliği'ni belirli bir yere getirene kadar bu göreve devam edeceğiz. Daha sonra yeni arkadaşlara bu görevi devredeceğiz." dedi.

Dertlerinin makam, mevki olmadığını defaten vurgulayan Fazlı Aydoğan nefsi düşüncelerinin olmadığını kendisininde bir üretici olarak sorunlara çözüm arayışında olmaktan başka bir derdi olmadığını belirtti.


Üreticilere Sesleniyorum.İleride Çok Güzel Şeyler Olacak. Vazgeçmeyin.

Üreticilere seslenen Fazlı Aydoğan birliğin çok güzel yerlere geleceğine inandığını, devletin tanıdığı bu hakkın devamının geleceğini söyledi. İlk etapta destekleme daha sonra hal ve Mudanya pazaryerlerinden faydalanma ayrıca Türkiye genelinde ürün paslaşması yapılacağını söyledi. Üreticiye sabırlı olması ve bu işe sıkı sarılmaları tavsiyesinde bulunan Fazlı Aydoğan er ya da geç üreticinin kendisine ait bir soğuk hava deposu olacağını projelerinin bu yönde olduğunu söyledi.

İleri hedeflerinde zeytin ve zeytinyağı ambalajlama tesislerinin olduğuna dikkati çeken Fazlı Aydoğan bütün bunların kuru bir hayal olmadığını gerçekleştirilebilir hedefler olduğunu vurguladı. Aydoğan "Üreticimizden ricam lütfen pes etmeyelim. Karamsar olmayalım. Bizlere destek versinler, üreticilerimiz bilhassa üye idatlarını ödesinler ki hareket alanımız olsun. İleride çok güzel şeyler olacak" dedi.

 

Fazlı Aydoğan'da Bırakıp Gidecek mi?

Mudanya Meyve Üreticileri Birliği Başkanı Fazlı Aydoğan'a hakkında dillendirilen "yakında bırakıp gider masraflar var gelir yok. Kısa zamanda seçimle devreder ve gider" dedikodularını sorduk.

Aydoğan bu dedikoduların tamamen yalan olduğunu, makam, mevki ve koltuk hırsı'nın bulunmadığını kendisinin de bir üretici olarak sadece üreticiyi düşündüğünü elde edilecek başarıların manevi hazzının çok değerli ve kalıcı olduğuna inandığını vurguladı. Maddi ve nefsi bir harekette bulunmalarının mümkün olmadığına dikkati çeken Fazlı Aydoğan mefaat derdi olmadığını söyledi.


Elimizi, Bedenimizi Taşın Altına Koyduk !

Üretici aidatlarını toplayamadıklarının doğru olduğunu belirten Fazlı Aydoğan ;

"Nasıl yapıyoruz ? Elimizi tabiri caiz ise bedenimizi taşın altına koyduk. Aman sende olmuyor böyle, gelirimiz yok bütçemiz gidiyor deyip de pes etmedik. Tabi sıkıntı çekiyoruz biz. Gerçekten çekiyoruz. Yönetim kurulu üyelerime ben burada huzurunuzda teşekkür ediyorum. Pes etmediler. tamam başkanım. Her konuda bütçede destek verelim birbirimize bu birliği bir yerlere getirelim. Zamanı geldiği zaman başka arkadaşlara devrederiz onlarda bu görevi yürütürler düşüncesi içerisindeler.

Sadece ben değil 16 kişiden oluşan yönetim kurulu arkadaşlarım, asil yedek farketmiyor hepsi aynı özveri ile gayret ediyor. Ben hepsi ile birlikte burada hepsinin adına burada söz veriyorum. Bizim herhangi bir yere gitmemiz, bir partiden aday olmamız, il genel meclisi, belediye meclis üyesi adaylığı derdimiz yok. Öyle bir amacımız yok. Biz Meyve Üreticileri Birliği'nde gayret ediyoruz. İnşaallah güzel şeyler yapana kadar devam edeceğiz. Zamanı geldiğinde layık olan arkadaşlara da devretmesini biliriz inşaallah" dedi.

Son sözlerini üreticilere selenerek tamamlayan Fazlı Aydoğan birliğe sahip çıkılmasını isteyerek, üreticilerin Mudanya Meyve Üreticileri Birliğine uğramalarını, çay kahve içmelerini bu arada birikimlerini birliğe aktarmalarını, akıllarına takılan her konuyu birliğe sormalarını önemle vurguladı.

Aydoğan son olarak "Hep birlikte başaralım. Allahın izni ile. çünkü bu bizler için bir fırsattır.Meyve Üreticileri Birliği üreticimizin kalkınması için çok büyük bir fırsat. Bunu hep beraber değerlendirelim. Üreticimize sesleniyorum. Önümüzdeki sezon güzel şeyler olacak şimdiden birliğimize gelsinler. Hep birlikte bir şey'ler yapmaya gayret edelim" sözleri ile konuşmasını noktaladı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >