Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin - 2006 arrow Şenol Seven ; Üreticiye Üç Maymunu Oynuyorlar
Yazdır E-posta
Cuma, 03 Kasım 2006


    Zeytin Üreticisine Üç Maymunu Oynuyorlar

Şenol Seven
Şenol Seven
(tıkla resmi büyüt)
Zeytin ve Zeytinyağı Müstahsilleri Derneği kurma çalışmalarını yürüten Şenol Seven'e Marmarabirlik Yönetiminin üreticiye uygulayacağı zeytin alım kotası kararı hakkında ne düşündüğünü sorduk.

Seven; " Yıllardır söylediklerimiz ortaya çıkıyor.Keşke biz yanılmış olsak. Mudanya Marmarabirlik Kooperatifi yürüyüş yapacak bizde yardımcı olacağız. Yalnız düşünüyorum ki, üç maymunu oynuyorlar. Marmarabirliğin Mudanya Yönetim kurulu olarak 52 tane delegesi var ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri var. İlk baştan Marmarabirlik'in olağanüstü kongreye gidebilmesi için imza kampanyası açılması lazım ve 52 delegenin oyunu alması lazım. İnanıyorum ki bu 52 delegenin imzası toplanabilirse diğer kooperatiflerde buna katılacaklardır. Ezilen, sömürülen zeytin üreticisi adına şunu söylemek istiyorum. 52 delege arkadaş bu insanların hak ve huluklarını savunsun.Onları korusun." dedi.

Şenol Seven röportajını sesli dinlemek için tıklayın ve kısa süre bekleyin ©Ute Jacobi


 

52 Delege'nin Oyunu Kim Toplar

Bu delegelerin organize edilmesinde kilit isimlerin bu delegeleri yazanlar olduğunu söyleyen Seven Emir Soydan'ın imza kampanyası açması gerektiğini fakat bu cesareti gösteremediğini ve alınan tüm olumsuz kararların altına imza koyduklarını düşündüğünü belirterek "Eğer bu kararlara imza koymuyorlarsa çıkıp basının önünde bu kararlara imza koymadıklarını açıklasınlar, üreticiler olarak onlardan bir açıklama bekliyoruz bu müstahsili aydınlatmaları gerekir" dedi.

Marmarabirlik Kapısına Kilit Vurulur.

Şenol Seven'e Osman Nuri Doğru'nun Marmarabirlik Yönetimi hakkında "Bunları aşağı indiremez isek Marmarabirlik'in kapısına kilit vurulur" sözünü hatırlattığımızda Seven ;

"Bu delegeleri seçende seçtirende bu arkadaşlar, yani bu müstahsile üç maymunu oynatmasınlar. Herşeyden önce çıkacaklar arslan gibi bu 52 delege'nin oyunu alacaklar. Eğer bu 52 delege'nin oyunu alamıyorlar ise kendileri istifa etsinler. Bütün mesele bu, 52 delege'nin oyunu alacaklarda Osman Nuri Doğru ve Emir Soydan dır. Önce 52 delege'nin oyunu alacaklar sonra meydanlara çıkıp yürüyecekler bizde Zeytin ve Zeytinyağı Müstahsilleri Derneği üyeleri olarak arkalarında olacağız. Ama 52 delege'nin oyunu almadan Marmarabirlik Yönetimini devirmek için mücadele etmenin bir anlamı yok.

Emir Soydan'ın açıklama yapmamasına atıfta bulunan Şenol Seven "Emir Soydan Refi Taviloğlu yönetimini desteklemektedir.Çıkıpta açıklama yapmaması bunu göstermektedir"  dedi.

Zeytinci Çok Dikkat Etsin.


Seven üreticiye "Zeytinci arkadaşlar en ufak şeye dikkat etsinler, çocuklarımızın geleceği ile oynuyorlar, hak ve hukuklarına sahip çıksınlar" mesajı vererek röportajını noktaladı.

Şenol Seven röportajını sesli dinlemek için tıklayın ve kısa süre bekleyin

©Ute Jacobi


Yazdır | E-posta

Yorumlar (1)
RSS Yorumları
1. 06-07-2007 17:16
 
bir zeytinci olarak sayın senol beyin çok haklı olduğunu düşünüyorum.... şenol beyi tebrik ediyorum.
Misafir
 
erdoğan

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >