Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin "Gazze'ye Gelmesenizde Gaza Gelin."
Yazdır E-posta
Cumartesi, 24 Ocak 2009

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin "Gazze'ye Gelmesenizde Gaza Gelin."

HYP Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin

Halkın Yükselişi Partsisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin son günlerde yaptığı yazılı basın açıklamalarıyla dikkatleri üzerinde topluyor.

Yaşadığımız İlçe Mudanya hakkında olduğu gibi ülkemizin genel siyaseti hakkında ki düşüncelerini'de kamuoyu ile paylaşan HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin tarafından yapılan son yazılı basın açıklaması bize göre dinamit gibi.

Bu dinamit bazı zihinlerde patlar mı bilemeyiz ama HYP ilçe Başkanı Ömür Tantekin'in düşüncelerini yansıtan yazılı basın açıklamasını aynen sizlere sunuyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

Basın Açıklaması

Gazze'ye gelmesenizde gaza gelin. Aldığınız, nişanları, ödülleri geri verin.

Cumhuriyet kurulduktan sonra 26 Kasım 1934'te 2590 sayılı yasanın 2. maddesi ile bir kanun çıkartılmıştır. Atatürk'ün çıkarttığı yasa ile Türkler yabancı devlet nişanı taşıyamazlar !

Kraliçe Elizabeth Çankaya Köşkü'nde İngiltere'nin en büyük nişanı olan büyük haç nişanını Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül'e Türkiye'yi doğu ve batı arasında köprü görevi gördüğü için kendisine takmıştır.

Aynı şekilde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) stratejik dostluğundan sonra Büyük Orta Doğu Projesi (BOP) eş başkanı olduğu için 2004 yılında Newyork'ta Amerikan Musevi Komitesi tarafından yahudi cesaret ödülü olan "DAVUT BOYNUZU" verilmiştir.

Sayın dindar Cumhurbaşkanım ve minareleri süngü yapan BOP eş başkanı olan Başbakanım İsrail gazeteleri'nin yazdığına göre 60 helikopter ve savaş uçakları ile İsrail Gazze'ye 100 ton'dan fazla bomba atmış. Bugün itibarı ile  ölen sivil sayısı 1000 kişiyi geçmiş, 1948'de İsrail devletini kuran İngiltere ve Amerika gereğini yapmıyor. İnsanlık ayaklar altında, vicdanlar duyarsız, vicdanlar suskun...!

Ne oldu dinler arası diyalogculara ? Diyalog yaptıkları papazlardan, hahamlardan hiç ses çıkmıyor !

Ne oldu diye sormak gerekmez mi hocaların efendisine ?

Alınan nişan ve ödülleri bir Türk vatandaşı olarak reddediyorum. Hemen iade edilmesini istiyorum. Şimdi Filistin'e destek verip, İsrail'e sövme zamanıdır.

Amerika sağ, İsrail selamet olMAsın.

Not: Osmanlı padişahları nişan verir, fakat kendileri kesinlikle kabul etmezlerdi.


Ömür Tantekin

Halkın Yükselişi Partisi Mudanya İlçe Başkanı
 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >