Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Arşiv arrow Hasan Aktürk'ün Aday Tanıtımında AKP İl Başkanı Sedat Yalçın'dan Mesaj Dolu Konuşma
Yazdır E-posta
Çarşamba, 14 Ocak 2009

Hasan Aktürk'ün Aday Tanıtımı Yapıldı.

tıkla resmi büyüt
AKP İl Başkanı Sedat Yalçın, Hasan Aktürk, Dr. Kartal Saldırış
(tıkla resmi büyüt)
AKP Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın'ın konuşması (Tam 16 dk 24 sn.)
Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Hasan Aktürk resmi adaylık açıklamasını Mevla Burger salonunda yemekli bir toplantıyla gerçekleştirdi. AKP Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın ve aday adayı olduğu halde aday gösterilmeyen Dr. Kartal Saldırış'ın da katıldığı yemekli basın toplantısı saat 19.00'da başladı. Partililerin ve basının ilgi gösterdiği toplantıda AKP Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın AKP saflarına katılanlara rozet taktı. Sedat Yalçın yaklaşan yerel seçimlerin önemine dikkati çekerek yerel seçimlerde Mudanya'da büyük bir koalisyon istediklerini iki kez tekrarlayarak AKP'nin herkesi kavrayacak şekilde programını hazırladığını belirterek "Ben inanıyorum ki Mudanya'da da büyük bir kucaklaşma olacak" dedi.

 

 

 

 

Sedat Yalçın Mudanyayı ak belediyecilikle buluşturacaklarını vurgulayarak, Mudanya'nın geri kaldığını, son beş yılda arzu edilen hizmetleri göremediklerini belirtti. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin tüm imkanlarının Mudanya'da seferber edileceği vaadini veren Sedat Yalçın Mudanya Belediyesi'nin imkanlarının sınırlı olduğunu ortak yatırım projeleri sayesinde büyük bir sinerjinin ortaya çıkacağını belirten AKP il Başkanı Sedat Yalçın Mudanyalı'nın beş yıl öncesinden neden AKP'yi tercih etmediğini sorgulayacağını iddia etti.

Partililerine Kapı kapı gezilmesi talimatını veren Sedat Yalçın "Sıkmadığınız el kalmasın. Çalmadığınız kapı kalmasın." dedi. AKP'nin bu seçimde çok iyi netice alacağını aiddia eden Sedat Yalçın Büyükşehir Belediyesi ve 17 ilçe'nin tamamında iddialı olduklarını vurguladı. AKP'nin sadece kendisi ile yarıştığını rakibi olmadığını belirten Sedat Yalçın parti içinde birden fazla adayın varolduğunu ve bu nedenle aday gösterilmeyenlerin biraz sıkıntıları olduğunu söyledi.

 

 

Aday Olamayan Aday Aday'larına Uyarı Gibi Mesajlar 

tıkla resmi büyüt
AKP'ye katılan Cemal Onay'a rozeti takıldı.
(tıkla resmi büyüt)
Aday gösterilmeyen ve toplantıya katılmayan Erdal Kaya ve Güzelyalı Belediye Başkanı Selçuk Mutlu'ya gönderme  yapan AKP İl Başkanı Sedat Yalçın  siyasetin uzun soluklu bir iş olduğunu, bu günlerin imtihan günü olduğunu, zor günlerde insanların nasıl bir tavır aldığının siyasette hiç bir zaman unutulmadığını söyledi. Uyarı niteliği sezilen göndermede Sedat Yalçın meydana gelen durumun nefislere ağır gelebileceğini fakat Mudanya ve Bursa için hayırlı olacak bir olay için buna katlanılması gerektiğini, bu doğrultuda gereğinin yapılmasının doğru olacağını vurguladı.

Mudanya'da hiç bir kırgınlık dargınlık ve küslüğün olmasını istemediğini ifade eden İl Başkanı Sedat Yalçın kucaklaşmaları ve büyük koalisyonu en kısa zamanda görmek istediğini, teşkilatına güvendiğini söyleyerek sözlerini sona erdirdi.

 

 

 

AKP Mudanya Belediye Başkan Adayı Hasan Aktürk'ün Konuşması

 

tıkla resmi büyüt
AKP Mudanya Belediye Başkan Adayı Hasan Aktürk
(tıkla resmi büyüt)
Hasan Aktürk'ün konuşması Tıkla dinle
Hasan Aktürk partililerine ve basın mesuplarına hitap ederek siyaset hatayında yaşadıklarını ve geçmişte yaşanan olaylara bakış açısını anlattı. Hasan Aktürk'ün konuşmasını www.mudanya.gen.tr farkıyla dinleyebilirsiniz.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >