Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Arşiv arrow Sakıncalı Piyade Ayakta Alkışlandı.
Yazdır E-posta
Çarşamba, 14 Ocak 2009

Sakıncalı Piyade Ayakta Alkışlandı.

tıkla resmi büyüt
Sakıncalı Piyade Tiyatro Oyunundan Bir Sahne
(tıkla resmi büyüt)
Mudanya Belediyesi Kültür ve Sanat Müdürlüğünce  Uğur Mumcu'nun 16 .ölüm yıl dönümünde Su Gösteri Sanatları'nın Uğur M0umcu kültür Merkezinde sahnelediği oyunu  Mudanyalılar ayakta alkışladılar . Oyun sonu Belediye Başkanı Erol Demirhisara teşekkür edildi.

Uğur Mumcu'nun kitabından alınan  "Sakıncalı Piyade" adlı oyunu, yakın tarihimizde yaşanmış ve bu günümüzü etkilemiş bir dönemi mizahi bir yaklaşımla anlatmasının yanı sıra, Uğur Mumcu'nun 12 Mart döneminde yargılandığı davaların mahkeme tutanakları kaynaklığında yazılmış bir oyun olması sebebiyle belgesel özelliği de taşıyor.

Orhan Aydın'ın Genel Sanat Yönetmenliği'nde Mehmet Ulay'ın rejisi ile sahnelenen oyunun müzikleri Timur Selçuk, dekor tasarımı M. Ziya Ülgenciler, ışık tasarımı Yüksel Aymaz, efekt tasarımı Ersin Aşar, hareket düzeni Gizem Erden, belgesel film tasarımı ise Önder Önsal imzasını taşıyor. Oyunun oyuncu kadrosunda ise, Mehmet Ulay, Orhan Aydın, Recep Yener, Oğuz Tunç, Mustafa Kırantepe, Tamer Özceviz, Deniz Atam, Kayhan Koşar, Cenk Şengül bulunuyor.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >