Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin'den Başköy'e Anlamlı Mesaj "Artık Kalkalım"
Yazdır E-posta
Salı, 13 Ocak 2009

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin'den Başköy'e Anlamlı Mesaj

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin

   HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin

Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin yazılı bir basın açıklaması yaparak geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen 150 sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi seçimli olagan genel kurulu'nu değerlendirdi. Seçim sonrasında Başköy'e mesaj gönderdi.

Ömür Tantekin seçimi kazanan Mavi liste Sabri Doğruel ve ekibini kutlayarak "Yalnız seçim kazanarak iş bitmiyor. Sırada Başköy var" dedi. Basın açıklamasında Başköy'dekilere başarı hikayesi olarak TARİŞ  Zeytin ve Zeytinyağlarını örnek gösterdi. Ege Bilgesi'nde kurulan TARİŞ'in 33 kooperatif ve 27 bin çiftçi ortağı bulunduğunu hatırlatan Ömür Tantekin TARİŞ'in 2001 yılında kurduğu  Zeytin A.Ş ile 30-40 ton olan aylık satışını 600 tana ulaştırdığına dikkati çekti.

 

TARİŞ'in aylık satışlarını yüzde 200 arttırdığını ifade eden Tantekin Tariş'in geçen dönem ambalajlı ihracatta yüzde 43, iç piyasada yüzde 16 oaranında artırdığını, ürünlerini etkin bir şekilde dağıttığını ve pazarladığını bununda iç ve dış piyasada başarı sağladığını açıkladı.

TARİŞ'in bayi ve klasik satış noktaları dışında Cpnsept mağaza özel butik dükkanlar ve e-ticaret ile 8 trilyon lira üzerinde bir satış yaptığını belirten Tantekin, TARİŞ'in geçen sezon üreticiden aldığı 258 trilyon liralık ürünün bedelini peşin olarak ödediğini, üretim tesislerinin modernleştirilmesi için 30 trilyon liralık yatırım yaptığını, bütün bu çalışmaların sonucunda TARİŞ'in Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)'nun geleneksel gıda üretimi yapan işletme ödülüne layık görüldüğünü belirtti.

TARİŞ'in başarı hikayesini özetleyen HYP Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin yazılı basın açıklamasını "Artık bizimde milli mücadele ruhu ile emeğimize, toprağımıza, ürünümüze Mudanyalı olarak sahip çıkma zamanıdır. Başköydekilere duyurulur. Bir düşünür demiş ki Büyükler neden büyüktür, bilir misiniz? Biz dizlerimizin üzerine çökmüşüzde ondan. Artık kalkalım." satırları ile tamamladı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >