Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2007 arrow Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanvekili Hidamet Asa, Kamuran Yılanlı'yı Yanıtladı.
Yazdır E-posta
Perşembe, 08 Ocak 2009

   "Hesap soracağız diyenlerin verecek hesapları var"

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanvekili Hidamet Asa, Mudanya Zeytin tarım Satış Kooperatifi’nde birlik delegesi seçilen Kamuran Yılanlı’nın açıklamalarına tepki gösterdi. Yılanlı’nın “Oraya geliyorum ve sizlerden hesap soracağım” dediğini hatırlatan Asa “Esas hesap vermesi gereken kişi Kamuran Yılanlı’dır” dedi.

 

Yazılı açıklama yapan Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanvekili Hidamet Asa, öncelikle 150 Sayılı Mudanya Zeytin tarım Satış Kooperatifi Genel Kurulu’nda alınan sonucun zeytin üreticisine hayırlı olmasını diledi. Asa, Sabri Doğruel’in listesinden delege seçilen Kamuran Yılanlı’nın, genel kuruldaki konuşmasında ve basına verdiği demeçlerde, Marmarabirlik’i ve şahsını kastederek “Oraya geliyorum ve sizlerden hesap soracağım” dediğini hatırlattı. Asa, şunları söyledi:
“Allah’a şükürler olsun ki Hidamet Asa olarak 5 aydır görevde bulunduğum Marmarabirlik Başkanvekilliği görevimde verilemeyecek hiçbir hesabım olmadı, bundan sonra da olmayacaktır. Hesap soracağız diyenler, verilecek hesapları olduğunu çok iyi bilmektedirler.”

Yılanlı’nın kendisini “Mudanya düşmanı” ilan ettiğini ifade eden Hidamet Asa, şöyle devam etti:
“Böyle bir düşmanlık söz konusu değildir. Oysa Kamuran Yılanlı’nın İznik düşmanlığı tescillidir. Kendisi Marmarabirlik’te görevde olduğu yıllarda, İznik Kooperatifi Genel Kurulu’nda kürsüden üreticilere ‘Sizi zeytin depolarına gömerim’ demiştir. İznikli zeytin üreticisi bu sözleri unutmadı, unutmayacak da…”

Yılanlı’nın, Mudanya genel kurulu öncesinde, İznik delegesi tarafından Marmarabirlik başkanlığına aday gösterileceği konusunda anlaşmaya varıldığı şeklinde yalan beyanlarda bulunduğunu kaydeden Hidamet Asa, “İznik ilçesini temsilen Marmarabirlik yönetimindeyim ve başkanvekiliyim. İznik Kooperatifi delegeleri arasında böyle bir anlaşma olup olmadığı konusunda görüş bildirmem en doğal hakkım olsa gerek” dedi.

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanvekili Hidamet Asa, Mudanya’dan çıkan bazı seslerin kötü amaçlı olduğunu belirterek, zeytin üreticisi ortaklara seslendi:
“Marmarabirlik’in bundan sonraki süreçte projelerini hayata geçirebilmesi, aldığı kararları uygulayabilmesi, ortakların refah düzeyini artırabilmesi için huzura ihtiyacı vardır. Kargaşa yaratıp, krizden pay çıkarmaya çalışanlara zeytin üreticisi ortaklarımız bugüne kadar prim vermedi, bundan sonra da vermeyecektir.”


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >