Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2009 arrow Zeytinci Seçimini Yaptı. Oylar Sayılıyor
Yazdır E-posta
Çarşamba, 07 Ocak 2009

Zeytinci Seçimini Yaptı. Oylar Sayılıyor

Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi her üç yılda bir olan seçimli olağan genel kurulunu Demirhane mevki Mudanya Belediyesi Kapalı Pazar Yeri'nde gerçekleştirdi. 6500 ortaklı kooperatifin 3923 üyesi vermiş oldukları rekolte miktarının %50'si kadar zeytini kooperatiflerine teslim ettiklerinden dolayı taahhütlerini yerine getirerek oy kullanma hakkına sahip oldular.

Saat 10.00'da başlayan seçimli genel kurulda Divan Başkanlığını Canfer Güleç divan başkan yardımcılığını Behçet Aktuğ, divan katipliğini Metin Altunoğlu divan üyeliklerini Hikmet Kürklü, Mehmet Bayram, Mehmet Mazlum, Esat Altıntaş yaptı.

Geç Gelen Oy Kullanamadı. İsyan Etti. 

Saat 12.00'den sonra oy kullanmak için kapalı pazar yerine gelen üretici ortaklar oy kullanamadı. Buna tepki gösteren üretici ortaklar divan başkanı Canfer Güleç'e  dertlerini anlattılar, fakat yinede divan başkanı tüzük gereği oy kullanamayacaklarını söyledi. Divan başkanı ile aynı görüşte olmayan divan başkan yardımcısı Behçet Aktuğ ve katip Metin Altunoğlu arasında sert tartışmalar yaşanırken divan başkanının dediği oldu ve pek çok üretici ortak salona saat 12.00 den sonra gelmeleri ve seçime katılma kartlarını alamadıkları için oy kullanamadılar. Üretici ortaklar saat sınırlaması konusunda hiç bir uyarı yada tebligat almadıklarını ifade ederek yapılanın haksızlık olduğunu savundular.

 

Güvenlik Barikatı Aşıldı. Çevik Kuvvet Müdahale Etti. 

Oy verme sırasında yaşanan arbede üzerine divan başkanının ve hükümet komserinin talebi doğrultusunda çevik kuvvet ekipleri müdahale ederek olası kargaşanın önüne geçti.

Oy gününde MOR liste ile seçimde mücadele eden Mustafa AY, Şenol Seven ve ekibinin mor kravat ve atkı kullanmaları seçime ayrı bir renk katarken taraftarlarına mesaj vermiş oldu.

150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi Başakanlığı için Mustafa Ay MOR Liste, Sabri Doğruel MAVİ Liste, İbrahim Başaran SARI Liste,Hüseyin Tamaç   YEŞİL Liste, Osman Nuri Doğru  BEYAZ Liste, Mustafa Doruk PEMBE Liste ile seçime girdiler.Seçim alanında kooperatif üyelerine Ayran sucuk ekmek ve su ikram etti.

Bu arada www.mudanya.gen.tr kamerasına kısa bir açıklama yapan İbrahim Başaran Mudanya 150 Sayılı Zeytin Tarım Satış Kooperatifi'nin tarihinde ilk defa tüm masraflar çıktıktan sonra 2007-2008 yılını 2 trilyon 965 milyar lira net karla tamamladığını anımsattı.

Saat 17:18 itibarı ile oy verme işlemi tamamlandı. Şu an oyların sayımı devam ediyor.

Saat 12.00'den sonra gelen OY KULLANAMADI.

 

Ortak olarak seçilen divan kendi arasında bile uzlaşı sağlayamadı tartıştı. Geç gelenlere divan başkanı Canfer Güleç oy kullandırmadı. "Yapılacak bir şey yok" dedi. Bunun üzerine divan başkanına sert çıkan Katip Metin Altunoğluna hitaben divan başkanı Canfer Güleç "Ne bağırıyorsun yaa. Seni kimsin ? Lan diye konuşma adamın asabını bozma" dedi.

 

Mustafa AY

MOR Liste'de ki adayların hepsi Mustafa AY gibi Mor Kravat ve Atkı Taktı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >