Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Mudanya'dan Yükselen Ses "Kahrolsun Katil İsrail. Filistin'den Defol"
Yazdır E-posta
Çarşamba, 07 Ocak 2009

Mudanya'dan Yükselen Ses "Kahrolsun Katil İsrail. Filistin'den Defol"

Video
Mudanya Emek ve Demokrasi Platformu tarafından organize edilen ve bazı sivil toplum örgütlerininde destek verdiği İsrail'i protesto basın açıklaması iskele mevki Cumhuriyet Meydanı Atatürk parkında yapıldı.

Şiddetli yağmura ve soğuğa rağmen saat 16.30'da yapılan basın açıklaması için alanda toplananların ellerinde " ABD, Irak'tan, İsrail, Filistin'den defol. Katil İsrail Filistinden Defol. Filistinli çocukların çığlıklarını duyanlar, insanlıklarını sorguluyorlar mı? Filistin Halkı Yalnız değil." dövizleri taşındı. Basın açıklamasına destek verenler hepbir ağızdan aleyhte sloganlarla Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail'i kınadı.

Mudanya Emek ve Demokrasi Platformu adına Levent Kayak'ın okuduğu basın açıklaması şöyle;

"Amerikan emperyalizminin ortadoğu jandarması İsrail'in Filistin halkına yıllardır yaptığı zulme son günlerde yenileri ekleniyor. Yaşlı, kadın, çocuk ayırt etmeksizin dünyanın gözü önünde insanlar öldürülüyor, soykırım yapılıyor.

A.B.D- İsrail ve işbirlikçileri kriz'i de bahane ederek Irak'ta olduğu gibi Filistin ve bütün ortadoğu'yu savaşa sürüklüyor. Bu kirli savaşta yalnızca silah tekelleri karlı çıkıyor. Ortadoğu'da oynanan bu oyunlar günün birinde Türkiye'de de oynanabilir. A.B.D ve uşağı İsrail'e, savaşa karşı sesimizi yükseltmeliyiz. Tüm dünya halkları savaşa dur demelidir. Silah tekelleri'nin, tüccarları'nın oyunlarını bozmalıyız. Kahrolsun A.B.D İsrail. A.B.D Ortadoğu'dan defol. Yaşasın Ortadoğu halklarının anti emperyalist mücadelesi. Yaşasın dünya halklarının kardeşliği. Savaşa hayır."

 
tıkla resmi büyüt
Şiddetli Yağmura Rağmen İsrail ve ABD Protesto Edildi.
(tıkla resmi büyüt)
 
tıkla resmi büyüt
Dövizler'le Filistin'e destek verildi.
(tıkla resmi büyüt)

Basın açıklası bitiminde alanda toplanan kalabalık sessizce dağıldı. Protesto açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Mustafa Ergünün ve CHP Mudanya Belediye Başkan aday adayı Emir Ali Usta'da katıldı.

 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >