Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow İsmet İnönü 35. Ölüm Yıldönümünde Törenle Anıldı.
Yazdır E-posta
Perşembe, 25 Aralık 2008

İsmet İnönü 35. Ölüm Yıldönümünde Törenle Anıldı.

tıkla resmi büyüt
Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Sebahattin Atamer
(tıkla resmi büyüt)
Devlet Adamı İsmet İnönü ölümünün 35. yıl dönümünde Atatürkçü Düşünce Derneği Mudanya Şubesi tarafından düzenlenen törenle anıldı. Mütareke Meydanı'nda bulunan İsmet İnönü Anıtı'na CHP, DSP ve SHP İlçe Başkanları tarafından ortaklaşa olarak hazırlatılan çelenk'in sunulmasıyla başlayan tören Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde devam etti.

Kürsüye çıkan Atatürkçü Düşünce Derneği Mudanya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Sebahattin Atamer İsmet İnönü'nün devlet adamlığını anlattı, askeri ve siyasi başarılarından kesitler sundu. İsmet İnönü'nün Türkiye'yi esaret altına sokacak hiç bir anlaşmaya imza atmadığını hatırlatan Atamer İsmet İnönü'nün onurlu duruşunu vurguladıktan sonra günümüz siyasetçilerini ve hükümet politikalarını eleştirdi.

Adı yolsuzluklara ve bazı şaibeli durumlara karışan kamu yöneticilerinin YÖK, RTÜK, TRT gibi kurumlarda halen görev yapabilmesinin acı bir durum olduğunu

İsmet İnönü

     İsmet İnönü Kimdir ? TIKLA

belirten Atamer "Adam kayırmalar devam etmekte ihaleler bizim'kiler diye adlandırılan kişilere verilmekte, tek sesli medya yaratmak için ihalesiz olarak yandaş holdinglere verilen TV kanalları, gazete ve dergiler, böylece mütareke basın anlayışına doğru ağır ağır gitmekte, devlet kurumları parti kurumlarına dönüştürülmekte, halkımın siyasi iradesi bir kilo pirinç ve bir torba kömüre satın alınmaktadır." dedi.

Baskıcı yönetimle korku imparatorluğu kurulduğunu iddia eden Atamer Amerika Birleşik Devletleri'nin 1950'li yıllarda uygulamaya koyduğu Ilımlı İslam Modeli'nin uygulanması için art niyetli, faşist ve dinci kadrolaşmaya gidildiğini iddia ederek "Büyük Ortadoğu Projesi'nin (BOP) mimarı olan'lar görevlerini kusursuz olarak efendilerinin emrettiği gibi yerine getirmektedirler. Ergenekon gibi ne idiğü belirsiz bir RIZA NUR sempatizanı kişinin beyanları ile benim genel başkanım ve ordu komutanım tutuklanıyor. Ederi 400 bin avro olan bir makam arabasına, bu değerli insanlar ceza evlerinde, daha ne ile suçlandıklarını dahi  bilmemekte yargı sürecinde halen iddianame'nin hazırlanmasını beklemektedirler" diye konuştu.

Atamer tüm ortaya konulanların ulusal bilinç'ten yoksun siyasilerin halkı ULUSAL BİLİNÇ'ten uzaklaştırmak adına yaptığını iddia ederek "Özellikle iç işbirlikçiler şunu unutmasınlar ki, Türkiye Cumhuriyeti şu ya da bu kişinin ya da kişilerin eseri değildir. Milyonlarca şehidin kanları pahasına elde edilmiştir.O nedenle Türk Halkı vatandaş olmanın, kaderini ilgilendirecek kararların alınmasında katılımın demokrasinin nimetlerini çok tatmıştır ve bundan kolay kolay vageçmez. Egemenlik hakkını hiç kimseye hele şu ya da bu gibi şeriat özlemi içinde olan zihniyetlere asla devretmez. Bu da böyle biline" dedi.

Atamer ölümünün 35. yılında İsmet İnönü'yü özlemle andığını, aziz hatırası önünde saygıyla eğildiğini vurgulayarak konuşmasını bitirdi.

Hava muhalefeti nedeniyle Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde gerçekleşen konuşmanın ardından Atatürkçü Düşünce Derneği üyeleri kendi çelenk'ini İsmet İnönü Anıtına bırakarak saygı duruşunda bulundu.

 

 
tıkla resmi büyüt
CHP-Mustafa Ergünün, DSP-Mustafa Düzel, SHP- Mustafa Ay
(tıkla resmi büyüt)
 

Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >