Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Ahmet Atilla Çiftçi Şok Bir Kararla CHP Aday Aday'lığı Resmi Başvurusunu Yapmaktan Vazgeçti !
Yazdır E-posta
Perşembe, 01 Ocak 2009

CHP'de Ahmet Atilla Çiftçi Depremi !

tıkla resmi büyüt
Ahmet Atilla Çiftçi
(tıkla resmi büyüt)
Ahmet Çiftçi'nin açıklaması Tıkla dinle
05 Aralık 2008 günü Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) oldukça kalabalık partili grupla Mudanya Belediye Başkanlığı Aday Adayı olduğunu açıklayan Ahmet Atilla Çiftçi şok bir kararla aday adaylığı resmi başvurusunu yapmadı. CHP Genel Merkezi'nin son gün olarak açıkladığı 30 Aralık 2008 gününe kadar aday adayların resmi başvurusunu yapmasını istemişti.

Ahmet Atilla Çiftçi'nin bu kararı Mudanya'daki Cumhuriyet Halk Partililer arasında geniş yankı buldu.Tele röportaj gerçekleştirdiğimiz Ahmet Atilla Çiftçi "Yaklaşık 4-5 aydır geçen süreçte CHP İl Yönetimi'nin çok fazla demokratik davranmadığını düşünüyorum. Ve buna tepki olarak'ta aday adaylığımın resmi başvurusunu yapmamayı ve CHP İl Başkanlığı'nın kararını beklemeyi uygun gördüm. Benim söyleyeceklerim bunlardır." dedi.

CHP İl Yönetimi'nin hangi kararını beklediğini sorduğumuz Ahmet Atilla Çiftçi gelişen süreci Mudanya kamuoyu'nun gayet iyi bildiğini bundan sonraki gelişmelerin sonucu belirleyeceğini belirterek "Zaman en iyi ilaç" dedi.

 

Sağlıklı bir uygulama yapılmadığı için son başvuru tarih uygulamasını bir partili olarak anlayamadığını, anlam veremediğini açıklayan Ahmet Atilla Çiftçi  "Bir Mudanya'lı olarak biliyorsunuz ben kendi isteğimle bu göreve talip olmamıştım zaten. Mudanya halkı'nın ve çevremin isteği ve desteği ile ben bu şekilde yola çıkmış idim. Şu süreçte görüyoruz ki örnek, parti üyesi olmayan arkadaşlarda aday yapılabiliyor. Dolayısıyla biz İl başkanlığı'nın almış olduğu kararın arkasındayız" dedi.

Açıklamasının başında CHP İl Yönetimi'nin çok fazla demokratik davranmadığını düşündüğünü söyleyen Ahmet Atilla Çiftçi'nin buna rağmen İl Yönetiminin alacağı karara saygılı olduğunu belirterek açıklamasını tamamlaması ve Mudanya'da CHP'nin diğer Belediye Başkan aday adayı olan Emir Ali Usta'nın bulunması son güne kadar CHP'den yapılan resmi başvuruların Belediye Meclis Üyeliklerini dolduracak seviyeye bile çıkamaması siyasi kulisleri oldukça hareketlendireceğe benziyor.

Şimdiden CHP Mudanya tabanın'da infial'e yol açan Ahmet Atilla Çiftçi'nin CHP İl Yönetimine tepki olarak ortaya koyduğu resmi başvuru yapmama kararı ve CHP'nin hızla yaklaşan 29 Mart 2009 Yerel Mahalli Seçimlere doğru Mudanya'daki son durumu İl Yönetimini'de Genel Merkez önünde sıkıntıya sokacak gibi görünüyor.

Özellikle Mudanya CHP tabanın'da çok konuşulan anket ve ya temayül yoklamalarının yapılmaması ve İl Yönetimi'nin yanlı olduğu iddia edilen tavırları ortamı gerdi.


Yazdır | E-posta

Yorumlar (2)
RSS Yorumları
1. 11-01-2009 05:20
 
umut123 ve sesini duyurmak isteyen herke
bu seçimi ne kdar uzaktan takip edicek olsamda cumhuriyet rejimi öncesi dönemlerin siyasetine şahit olduk kral & kralcı kavramlarının ayyuka çıktığı chp il yönetiminin ne parti içinde ki seçmenleri nede akp nin anketlerinde bile istenilen adam olan Ahmet Çiftçiyi isteyen yakıştran ilçe halkını yok saymıştır chp tarihinde bu kadar kolay yakalayamazdı akp yi mudanyada malesef sıra halkta chp yi bu duruma getirenleri sandıkta cezalandırcaktır.herkes hakettiğini yaşar ve demokrasi hayallerin tapusudur,bu yüzden çıkarcakları yıllar önceden belli olan süper (!) adayına şimdiden başarılar..(kabus) 
 
K.P.A.
Giriş yapıldı
 
Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır
2. 04-01-2009 23:08
 
KÜÇÜK MOSKOVA
CHP İL YÖNETİMİ ADAY ADAYLARININ SEÇİMİNİ YAPARLARKEN BUGUNE KADAR NE YAPTIKLARINA BAKMIYORLARSA UNUTMASINLARKİ MUDANYA İNSANI NE YAPTIKLARINA BAKACAKLARDIR BİR CHP AİLESİNİN ÇOCUGU OLARAK ORTA OKUL MEZUNU, BASKALARININ SAYESİNDE BİRYERLERE GELMİŞ BİR ADAYA OY VERMEYİ İSTEMİYORUM ÇEVREMDEKİ İNSANLARINDA BÖYLE DÜŞÜNDÜGÜNE İNANIYORUM CHP İL YÖNETİMİNİNDE BU HATADAN DÖNECEĞİNİ UMUYORUM KÜÇÜK MOSKAVAYA YAKIŞAN BİR LİDERİ SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUZ
Giriş yapıldı
 
Bu posta adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >