Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Teğet Geçen Ekonomik Durgunluk Mudanya İskelesi'ni VURDU !
Yazdır E-posta
Perşembe, 25 Aralık 2008

Teğet Geçen Ekonomik Durgunluk Mudanya İskelesi'ni VURDU !

tıkla resmi büyüt
Tahmil Tahliye İskelesi Vinç'i ile gemi bekliyor
(tıkla resmi büyüt)
Ersoy Denizcilik Yetkilisi Erol Turgay'ın tespitleri tıkla dinle
Amerika Birleşik Devletleri ekonomisi'nin tökezlemesiyle Dünya çapında başlayan ve hızla yayılan ekonomik durgunluk etkisini giderek arttırıyor. Ekonomik durgunluktan büyük oranda etkilenen Mudanya Tahmil Tahliye İskelesi'nin durumunu Mudanya'da denizcilik ve gemi acentalığı alanında faaliyet gösteren Ersoy Denizcilik Limited Şirketi yetkilisi Erol Turgay'la konuştuk.

Erol Turgay aylık olarak 10 adet gemi'nin yükleme boşaltma yaptığı Mudanya Tahmil Tahliye İskelesi'ne şimdilerde aylık bir ve ya iki gemi'nin yanaştığını vurgulayarak, yaşanan olağanüstü durgunluğun derin kriz boyutuna varmadan hükümetin daha fazla tedbirler alması gerektiğini söyledi.

Mudanya iskelesinde yaşanan durgunluğun Mudanya'da iskelenin sahibi olan başta belediyesi olmak üzere pek çok kişiyi olumsuz etkilediğini, acentalar, tahmil tahliye işçileri, Taşıyıcılar Kooperatifi, vinç firmaları ve operatörleri, lokanta, fırın, gazete bayileri ,akaryakıt istasyonları, pazarcı esnafını zor durumda bıraktığını belirten Erol Turgay yaşanan krizin bir yıl gibi bir süre içerisinde geçmesini umut ettiğini fakat Türkiye genelinde yaşanan ekonomik durgunluğun sadece global durgunluktan kaynaklanmadığını söyledi.

Turgay başta enerji girdileri (elektrik, doğalgaz, akaryakıt) olamak üzere son dönemde aşırı zamlar yapıldığını, SSK, Bağkur primlerinin yüksek olduğunu bununda sanayici ve işverenleri, yatırım yapmama ya da yürüttükleri işlerini sona erdirme elde kalan paralarını koruma riske atmama kararına sürüklediğini vurguladı.

Durgunluğu aşmak için yapılabilecek daha fazla şey'ler olduğuna inandığını belirten Turgay, hükümete yapılan çağrılara rağmen şimdilik gerekli adımların atılmadığını, bu durumun pek çok vatandaşı kötü yönde etkilediğini söyledi.

 

Zaman zaman www.mudanya.gen.tr olarak yanlış yükleme ve boşaltmalardan dolayı gündeme getirdiğimiz Mudanya iskelesi'nin daha modern iş makinalarıyla Mudanya'lıyı rahatsız etmeden daha kazançlı hale getirilmesini yetkililerden istemiştik. Anlaşılan o ki bu ekonomik durgunluk böyle devam ederse iskelenin bu halini korumak bile zor olacak. 

 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >