Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin Ermeni Özürcülerini Şiirle Kınadı.
Yazdır E-posta
Perşembe, 25 Aralık 2008

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin Ermeni Özürcülerini Şiirle Kınadı.

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin

   HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin

Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin yazılı bir basın açıklaması yaparak Ermeniler'den özür dileme kampanyası başlatan sözde aydınları protesto etti. HYP Mudanya İlçe Başkanı Tantekin Birinci Dünya Savaşı sırasında doğu bölgelerimizin Rus işgali altında olduğunu söz konusu bölgede Osmanlı'nın soykırım yapmasının mümkün olmadığını belirterek Kafkaslar'da ve Ortadoğu'da 518.000 müslümanın katledildiğinin arşivlerde yer aldığını ve Dünya tarihçileri'nin bu durumu çok iyi bildiğini vurguladı.

Ömür Tantekin 1992'de Azerbaycan Hocalı'da 1 milyon insanın göz göre göre yerlerinden edildiğini, bu insanların yarısına yakınının katledildiğini hatırlatarak "Hocalı katlıamını yapan Ermeniler'den mi özür dileyeceğiz ? Doğu Anadolu'da bulunan 16 İlimizi batı Ermenistan diye sözde haritalarda gösteren Ermeniler'den mi özür dileyeceğiz ?

Eğer Amerika Birleşik Devletleri Japonya'ya attığı atom bombalarıyla milyonlarca kişiyi öldürdüğü için  Japonya'dan özür dilerse bizde düşünürüz. Ermeniler tarafından katledilen diplomatlarımızı'da hayır ve rahmetle anıyorum. Ve sözde aydınların özür yalakalığını büyük bir nefretle İlçe teşkilatım adına kınıyorum." satırlarına yer verdi.

HYP İlçe Başkanı Tantekin yazılı basın açıklamasını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Nutuk'un dan bir cümle ve kendisinin yazdığı bir  şiirle bitirdi.


"Binlerce çaresiz ve suçsuz ana ve çocukları işkenceyle öldürmüşlerdi. Tarihte benzeri görülmemiş olan bu vahşeti yapan Ermenilerdi.

Mustafa Kemal Atatürk
Nutuk sayfa 260-261"

 

Cahil Aydın 

Çek elini benliğimden ey gafil,
Sen kimsin ki af dilersin yerime
Yaftası boynunda okumuş cahil,
Özür bile senden büyük kelime


Kirli bir oyun bu oynanır hep üstünde
Vatan bizim, toprak bizim elimiz
Soykırım Karabağ Filistinde
Herkesi affeder tek sizi affetmeyiz.


Ömür Tantekin
Halkın Yükselişi Partisi
Mudanya İlçe Başkanı


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >