Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Engelliler Korosu Mudanyalılara Duygusal Anlar Yaşattı.
Engelliler Korosu Mudanyalılara Duygusal Anlar Yaşattı. Yazdır E-posta
Cumartesi, 20 Aralık 2008

Engelliler Korosu Mudanyalılara Duygusal Anlar Yaşattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi yerel Gündem 21 Engelliler Meclisi Türk Halk Müziği Konser Topluluğu’nun Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde verdiği konser büyük beğeni topladı. Türkiye'de ilk defa Bursa'da kurulan zihinsel, görme, Ms, Spastik , ortobedik ve sürüğen engelliler'den oluşan Türk Halk müziği korosu inanç ve azmin yapabileceklerini Mudanya Uğur Mumcu Kültür merkezinde verdiği konser ile birkez daha kanıtladı.
 

 

 

Şef Kemal Kamalı idaresindeki Türk Halk Müziği Konserine Mudanya Belediye Başkanı Erol Demirhisar geldiğinde ilçede yaşayan engelli çocuklar kendisine sevgilerini sarılarak ifade ettiler. Salonda ilçe'de yaşayan engelli çocuklar ve aileleri konser boyunca güzel parçalara alkış tutarlarken korodaki engelli ve gönüllülerin dile getirdikleri birbirinden güzel koro ve solo şarkılarla güzel bir gece geçirdiler.

İki saat boyunca sahnede Türk müziğinin sevilen eserlerini büyük bir ustalık ve azimle sergileyen engelliler korosu, zaman zaman söylediği hareketli parçalarla salonu dolduran Mudanyalı'lara  halay çektirirken davetliler tarafından ayakta alkışlandı.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >