Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Halkın Yükselişi Partisi İlçe Başkanı Ömür Tantekin'den Radikal Açıklamalar
Yazdır E-posta
Cuma, 19 Aralık 2008

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin'den Radikal Açıklamalar.

Ali Kemal Korkmaz'ın istifası sonucunda boşalan Halkın Yükselişi Partisi (HYP) Mudanya İlçe Başkanlığına İlçe Başkan Yardımcısı Ömür Tantekin atandı. Ömür Tantekin www.mudanya.gen.tr'ye yaptığı açıklamada Mudanyalılara seslenerek "Siyasette yeni kan ve heyecanla bizde varız diyerek yola çıktık. Sessiz çoğunluğun sesi olmak için konuşulmayanları konuşmak ve doğru olanı tartışmak için demokrasiye katkı sağlamanın en etkin yolu siyasete katılımdır ilkesi ile Mudanya'nın ve Mudanyalı'nın siyaset sözcüsü olacağız" dedi.

 

HYP İlçe Başkanı Tantekin HYP'nin Türk siyaset hayatına yepyeni bir soluk getiren programa sahip, insan merkezli tek parti olduğunu vurgulayarak HYP'nin tüm sorunlara çare bulacak ve sorumlulardan hesap soracak iradeye sahip tek siyasi parti olduğunu belirtti.

HYP'nin İcazeti ve desteği  yalnızca halktan aldığını söyleyen İlçe Başkanı Tantekin hizmeti sadece halka vereceklerini vurguladı. HYP'nin demokratik bir halk seferberliği olduğuna dikkati çeken Tantekin Türk Halkı'nın desteği ile 81 ilde teşkilatlanmasını tamamlayan HYP'nin halkın devletini yaratmadaki hareketi ve siyaset ocağı olduğunu söyledi. Siyasi üslup ve ahlakları ile farklı olduklarını belirten Tantekin "Namuslu olmaktan başka iddiamız olmayacaktır. Sadece mevcut partilerin değil 1940'tan beri Türk siyasetinde yozlaşmaya yol açmış tüm partileri bir alternatif olacağız. Her şey Türk Milleti için, Türkiye'nin ve Türk Milleti'nin yükselişi için" dedi.

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin Bölüm 01
HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin Bölüm 02
HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin Bölüm 03

 

Rüşvete Alıştırılmış Bir Seçmen Kitlesi Var !

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin HYP'nin yaklaşan yerek seçimlere katılmayacağını belirterek katılmama sebebi olarak Adalet ve Kalkınma Partili (AKP) Belediyelerin 2005 yılında yürürlüğe giren kanun ve yönetmeliklerle bütçelerinin %4'ünü istediği kurum ve ya kuruluşa nakti ve ya ayni olarak verme hakkına sahip olduğunu bunun çok büyük bir seçim rüşveti olduğunu iddia etti. Tantekin büyük şehir belediyelerinde 10 milyon YTL lere varan böyle büyük bir kaynak sebebiyle yerel seçimlerin AKP lehine sonuçlanmasının kesin olduğunu iddia ederek "HYP olarak ne kadar dürüst olduğumuzu, projelerimizi ve yapabileceklerimizi ne kadar anlatırsak anlatalım bunlar hikaye efendim. Rüşvete alıştırılmış bir seçmen ve AKP'nin belediyeleri vasıtası ile bu seçmene dağıtacağı milyon dolarları geçen bir seçim rüşveti ile karşı karşıyayız. Bunun için biz gerçekçi düşünüyoruz ve katılmama kararı aldık. Bu seçimle Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile AKP arasında bir meydan muharebesine dönecek. Cem Karaca'nın Oğluma isimli şarkısında söylediği gibi 'Aldat dur. Aldan dur. Oğlum hayat bu mudur?' diyorum. Biz birbirimizi aldatıyoruz gibime geliyor. Yerel seçimler hakkında değerlendirmemiz bu fakat adaylar kesinleşince HYP olarak Mudanya'da kimi destekleyeceğimize karar vereceğiz" diye konuştu.


AKP İnsanların Siyasi İradesine İpotek Koymuş Durumda

HYP Mudanya İlçe Başkanı Ömür Tantekin HYP Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk'ün "Cesaretin bittiği yerde esaret başlar" sözüne atıfta bulunarak Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği, tarikatlar, medya ve diğer bazı güçlerin desteklemesi ile iktidara gelmektense iktidara gelmemeyi tercih ettiklerini, çünkü Türkiye'yi Türkiye'den yönetmek gibi bir iddiaları olduğunu vurgulayarak "Biz cesaretle siyasetimizi ve siyasetteki düşüncelerimizi ortaya koyuyoruz.Bizim hedefimiz belli şu anda AKP zihniyeti insanların siyasi iradelerine ipotek koymuş, kendilerine mecbur bırakmış durumda. Bir kere bu zincirin kırılması lazım. İnsanların mutlaka ve mutlaka halkın dibe vurmadan bunu alayacağı yok." diye konuştu.

Halkın fakirleştiğini, insan kalitesinin yozlaştığını ve ekonomik olarak dibe vurmaya başladığımızı iddia eden HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin "yerel seçimlerin halkımıza pek hayırlı geleceğini zannetmesemde hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

İyi'nin Doğru'nun Yanında Olacağız.

HYP İlçe Başkanı Ömür Tantekin amaçlarının sadece muhalefet yapmak değil iyi ve doğruyu da desteklemek olduğuna dikkati çekerek şu anda aday adaylığını açıklayan hiç bir adayı destekleme niyetinde olmadıklarını fakat daha kesin adayların açıklanmadığını adaylar kesinleştiğinde yapacakları değerlendirmenin ardından mutlaka bir aday için destek vereceklerini bu adayın kalitesine inanmaları ve Mudanya için çalışacak bir aday olmasının şart olduğunu  söyledi.


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >