Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Zeytin-2008 arrow Zeytin Müstahsilleri Marmarabirlik'i Mahkemeye Verdi
Yazdır E-posta
Salı, 16 Aralık 2008

Zeytin Müstahsilleri Marmarabirlik'i Mahkemeye Verdi.

Mudanya’da zeytin üreticisinin hak ve menfaatlerini korumak için iki yıldır aktif faaliyet gösteren Zeytin ve Zeytinyağı Müstahsilleri Derneği, Marmarabirlik’i mahkemeye verdi.

Mudanya Zeytin ve Zeytinyağı Müstahsilleri Derneği Başkanı Şenol Seven, merkezi Başköy’de bulunan sofralık zeytin üretim merkezi Marmarabirlik ile birliğe bağlı 150 Sayılı Mudanya Zeytin Tarım Satış Kooperatifi yöneticileri hakkında dava açılması için Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurduklarını açıkladı. Marmarabirlik’in 2008-2009 zeytin alımı kampanyasında kota uygulaması dışında alınan zeytinin ödemesini gerçekleştirmediğini belirten Seven, bu iddia ile avukatı aracılığıyla hukuki süreç başlattıklarını kaydetti.

 

 

Bu arada üreticinin rekolte beyanı döneminde verdikleri taahhütleri kota uygulaması dolayısıyla gerçekleştiremediğini belirten Seven, “Kota dışı zeytini alımı yapılamadığından dolayı da üretici mağdur duruma düştü. Üretici, kooperatifler tarafından bilgilendirilmediği gibi basın yoluyla da bilgilendirilmedi. Müstahsilin kendisi olan bizler, üreticilerin hak ve menfaatlerini korumak adına derneğimiz aracılığıyla hukuki süreci başlatma kararı aldık. Her kampanya döneminde bulunan yalan ve aldatmacılara artık ‘yeter’ diyoruz. Gün; emeğimize, toprağımıza, ürünümüze ve haklarımıza sahip çıkma günüdür” diye konuştu.

 

Habere Düştüğümüz Not: www.mudanya.gen.tr  kota ve ödemelerin sorun oluşturacağı konusunu  07 Kasım 2008  tarihinde UYARICI niteliği taşıyan haberi ile gündeme getirmiştir. Haberi görmek için tıklayın. 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki