Haber Arşivi arrow Haber Arşivi arrow Mudanya Verem Savaş Derneğine Anlamlı Bağış
Yazdır E-posta
Çarşamba, 04 Haziran 2008

   Mudanya Verem Savaş Derneğine Anlamlı Bağış

tıkla resmi büyüt
Verem Savaş Derneğine Kuvvet Katacak Bağış
(tıkla resmi büyüt)
Dilpesent ve Hüseyin Ayas'ın varisleri Emel Esenergül ve Ekmel Tekin tarafından Şükrüçavuş Mahallesi Kuruçeşme sokak 20 kapı numaralı bahçeli kagir ev Mudanya Verem Savaş Derneğine bağışlandı.

60 metrekare arazi üzerinde 3 katlı olarak bulunan tarihi evin bahçesi ise 47 metrekare. Hüseyin Esenergül yaptığı konuşmada annesi Emel Esenergül ve Teyzesi Ekmel Tekin adına Mudanya'da bulunduğunu, annesi Emel Esenergül ve teyzesi Ekmel Tekin'in çocukluklarının bağışlanan evde geçtiğini belirterek, bağışın Verem savaş Derneğine yapılmasının bir anlamı olduğunu, bundan 95 yıl önce anneannesinin annesi Dilşad Hanım'ın çocuğu 2 yaşındayken verem hastalığından hayatını

kaybettiğini söyledi. Hüseyin Esenergül "umarım malesef Türkiye'de tekrar hortlayan verem hastalığının yok edilemesinde derneğimiz yararlı çalışmalarını sürdürür ve verem tamamen yok edilir. Annem, teyzem bu bağıştan dolayı çok mutlular. Dedem ve anneannemin ise mezarlarında bu mutluluğu yaşadıklarına inanıyorum" diye konuştu.

 

Mudanya Verem Savaş Derneği Başkanı Ali Baytekin yaklaşık 1 yıldır Emel Esenergül ve Ekmel Tekin ile iletişim halinde bulunduklarını belirterek, yaptıkları bağıştan dolayı şükranlarını dile getirdi. Dernek Başkanı Ali Baytekin binayı restore ettirdikten sonra birinci katına dispanserin diğer katlarına da dernek ve ailelere sağlık bilgileri verecek bir birim yerleştirileceğini ve şu an içinde bulundukları binayı boşaltarak, kiraya vereceklerini böylece artan gelirleri sayesinde halka daha iyi sağlık hizmeti sunacaklarını söyledi.

 

 
tıkla resmi büyüt
Mudanya Verem Savaş Derneği Binayı Teslim Alırken
(tıkla resmi büyüt)
 
tıkla resmi büyüt
Hayırsever Hale Esenergül, Hüseyin Esenergül, Mudanya Verem Savaş derneği Başkanı Ali Baytekin
(tıkla resmi büyüt)

 

Hüseyin Esenergül'ün Konuşması
Dinlemek için İnternet Explorer 7.0 gereklidir

Mudanya Verem Savaş Derneği Başkanı Ali Baytekin'in Konuşması
Dinlemek için İnternet Explorer 7.0 gereklidir

 

Dernek Başkanı Ali Baytekin yaptığı bağıştan dolayı Emel Esenergül, Ekmel Tekin, Hale ve Hüseyin Esenergül'e teşekkür ederek gerekli restorasyondan sonra binanın iç kısmına ve dış kısmına Hüseyin Esenergül'ün yakınlarının isimlerinin yazılacağını ve hayır sahipleri olarak isimlerinin yaşatılacağını belirtti. Hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. 


Yazdır | E-posta

Bu Yazıyı Yorumlayın
RSS Yorumları

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen giriş yapın ya da kaydolun.

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
< Önceki   Sonraki >